Čistěte a umývejte bez chemie

Nejen citrón, ale i další běžné věci můžeme použít k čištění.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. února 2017 08:39 / Shutterstock
  3   0
Je s podivem, kolik peněz zbytečně utrácíme za nejrůznější přípravky do domácnosti. Také se už mnohokrát objevily různé návody na to, jak zatočit se špínou a usazeninami bez chemie. Dnes provedeme rekapitulaci a připomenutí nejdůležitějších přírodních čistidel.

Ocet

Ocet čistí a leští. Hodí se všude tam, kde nechcete zbytečné šmouhy po umytí. Využijete ho na zrcadla i na podlahu. Jen pozor, nepoužívejte ho na podlahu dřevěnou. Navíc rozpouští vodní kámen, takže se jím dobře čistí rychlovarné konvice či vodovodní baterie a jejich součásti. Navíc zbavuje zápachu, a proto se hodí na čištění lednic a nádob na jídlo.

Citrón

Krásně voní a nahrazuje osvěžovače vzduchu na toaletách. Také jako ocet rozpouští vodní kámen. Můžete ho použít na zažloutlá kuchyňská prkénka, ale i na dřezy pokryté vrstvou kamene a nečistoty. Můžete ho použít i na vyčištění mikrovlnné trouby. Rozřízlý citrón několik minut zahříváme v troubě a poté ji hadříkem snadno očistíme.

Jedlá soda

Jedlá soda je univerzální čistící prostředek. Spolu s rozpuštěným mýdlem s jelenem vypere i prádlo. Sama s vodou zbaví hrnky usazenin od čaje a jiných nápojů. Absorbuje pachy, takže s ní můžete umýt odpadkový koš. Můžete s ní vyčistit pračku i myčku.

Dřevěný popel

Pomocí popelu vyčistíte luxusně skleněná dvířka od krbových kamen. Případně ho můžete použít i jinde, kde potřebujete mírné brusné účinky.

Sůl

Abrazívní je také sůl. Vyčistíte s ní trouby a usazeniny v dřezu. Někteří používají s úspěchem sůl i na čištění vlastních zubů.

Olivový olej

Hodí se jako prostředek k leštění nerezu a údržbě kožených částí nábytku. Své použití najde i u bot. Použít ho můžete i na vysušené dřevěné povrchy, proutěné výrobky a další podobné předměty.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egypt po letech otevřel Lomenou pyramidu. Její stavbu provázely problémy se statikou

Tech

Proměna odvětví zákaznické podpory díky UI a chatovacím botům

Dům a zahrada

Chcete zamrazit houby? Tak pozor na častou chybu, kterou můžete ohrozit své zdraví

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu