Dřevěnou podlahu můžete mít krásnou a čistou díky třem dostupným surovinám

Dřevěné podlahy jsou stále velmi žádoucí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
09. května 2020 15:19 / Depositphotos
  0   0
Máte dřevěnou podlahu a chcete, aby vypadala stále jako ze žurnálu? Pravidelně o ni pečujte vhodnými čisticími prostředky. Třeba i doma vyrobenými.

Dřevěné podlahy jsou stále trendy. Přesto se jich celá řada lidí bojí, ale zcela zbytečně. Ty tam jsou ty doby, kdy byly dřevěné podlahy citlivé a náročné na údržbu. Díky novým technologiím výroby, inovativním povrchovým úpravám, moderním lakům a olejům je dnes všechno jinak. Péče o dřevěné podlahy je nyní snazší nejenom z hlediska času, ale také financí. Stačí jenom vědět, jak na to.

Na podlahu mýdlem

Pravidelně pečovat o dřevěnou podlahu neznamená nutně vynakládat velké finance za nákup různých čističů a dalších prostředků. Bohatě vám postačí jeden přípravek, navíc doma vyrobený. Jeho základem je kastilské mýdlo.

Dále potřebujete

  • 4 litry teplé vody
  • 10 kapek esenciálního oleje (levandule, tea tree, borovice či eukalyptus)
  • 1/4 šálku octa

Postup

Všechny ingredience smíchejte a začněte s mytím. Uvidíte, že vaše dřevěné podlahy budou v celém domě nebo bytě stále dokonalé. 

Správné mytí podlahy

Při mytí podlahy myslete na to, že příliš vody škodí. Proto použijte pouze vlhký a důkladně vyždímaný mop. Příliš mnoho tekutiny totiž může způsobit deformaci povrchu. Kromě vytírání je proto ideální zametání a vysávání. Vodní film by měl ideálně uschnout do 1 minuty. Nežádoucí jsou i skvrny a začernávání spár a spojů mezi jednotlivými lamelami, zvláště pak u citlivých světlých dekorů buku, javoru a jasanu. Ty můžete zkusit vyčistit pomocí páry. Jaký zvolit parní čistič, jsme psali zde. Dobrou volbou jsou i speciální mopy s nádržkou na čisticí přípravek.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Tech

Nové drony nahrazují tankovací letouny. Takhle dokáží natankovat letící stíhačku

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní aloe vera. Získáte nejen krásnou rostlinu ale i léčivý gel

Zavřít reklamu