خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Co dělá domovník?!

Bezproblémová správa bytového domu začíná výběrem kvalitního správce.
 Tipy a inspirace 
02. března 2017 20:52 / Internet
  0   0
Dosavadní motivací pro domovníky byla finanční odměna.

Kdo to je a co dělá? Úkolem domovníka je zajišťovat činnosti potřebné pro řádný provoz svěřeného domu (popř. více svěřených domů).

Co je náplní jeho práce?

Pracovními činnostmi jsou - udržování čistoty a pořádku ve svěřené budově a jejím okolí - kontrola dodržování domovního řádu nebo dalších předpisů popř. podmínek majitele, správce či provozovatele budovy - provádění příslušných prací a zásahů vyplývajících z těchto předpisů a podmínek - odemykání a zamykání budovy v souladu s domovním řádem či jinak stanovenými podmínkami - provádění jednoduché údržby budovy (např. drobná oprava omítek, nátěrů, výměna zámků, patentních vložek, výměna skleněných tabulek, čistění ucpaných odpadů zvonem, jednoduchá výměna těsnění apod.) - objednávání údržbových a opravářských prací u odborných firem, přebírání výsledků jejich práce - obsluha vytápění (např. kotlů) včetně manipulace s palivy - ověřování provozní způsobilosti výtahů podle ČSN - dozor nad správným používáním společných prostor budovy (např. sušárna, kočárkárna atd.) - zajišťování placení nájemného a dalších poplatků od uživatelů budovy - vedení potřebných evidencí.

V jakém pracuje prostředí?

Povolání je vykonáváno uvnitř i vně spravovaného domu (domů), občas jsou nutné pochůzky na různé úřady. Je třeba počítat s měnícími se klimatickými podmínkami.

S čím pracuje?

Pracovními prostředky jsou uklízecí pomůcky, základní řemeslné nářadí.

Jaký by měl být a co by měl znát? Předpokladem pro úspěšný výkon povolání je zručnost, smysl pro řešení technických problémů, určité organizační schopnosti, schopnost jednat s lidmi. Na vzdělání většinou nezáleží. Nevhodné pro občany s těžkými chorobami srdce, plic, jater, ledvin ve stádiu selhávání.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nejčastější chyby při koupi bytu
Super triky na mytí oken. Jak docílíte nejlepšího výsledku bez chemie?
Útočí na váš byt rybenky? Bez milosti je zlikvidujte!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte