Kam s uklízecími prostředky v malém bytě

Pro úklid je potřeba řada pomůcek a přípravků. Vymyslete pro ně jedno místo.
 Tipy a inspirace 
01. března 2017 22:47 / Internet
  0   0
Smeták není jen dopravní prostředek, ale především je to praktický pomocník při úklidu. Vystavovat pohledům smeták s hadrem není zrovna estetické. Ruku na srdce, i vám doma v koutě překáží vysavač a žehlicí prkno stojí opřené za skříní?

Úklid domácnosti bývá jednou z méně oblíbených, ale nutných, pravidelných činností. Potřebujete k němu řadu úklidových pomůcek, přístrojů či přípravků domácí chemie. Kam ale s tím vším? Ve velkých domech bývá zpravidla k dispozici komora, ale v malých bytech si musíte poradit jiným způsobem. Řešením jsou třeba úklidové skříně nebo různě upravené ukládací prostory.

Úklidové skříně v několika velikostech pomohou skrýt řadu věcí

Do úklidových skříní pořiďte držáky na vysavač, koše s čisticími prostředky a vejdou se sem také výsuvné nebo vyklápěcí koše pro špinavé prádlo. Dokupte i ratanové koše či plastové boxy podle rozměrů, které máte k dispozici. Máte doma malé děti? Před zvědavým zkoumáním chemikálií či pracích prášků pojistěte skříň spolehlivým zámkem.
Určitou nevýhodou udržování pořádku a čistoty je, že potřebujete různé kbelíky, košťata, smetáky, mopy, kartáče, lopatky, lavory a umyvadla, houby, hadry na mytí, prachovky či prášky. Z přístrojů je největší vysavač. Těmito věcmi „nezdobte“ WC ani koupelnu. Mělké plastové lavory skladujte například v zásuvkách pod spodními skříňkami kuchyňských sestav.

Nejběžnějším vybavením skříně je kombinace polic z dřevotřísky potažené laminem a drátěného programu. Ten nabízí množství doplňků, úchytek a držáků, které vám pomohou využít celý prostor skříně. Kvůli uloženým hadrům nezapomeňte zajistit i kvalitní větrání, které obstará třeba průduch u horní lišty vestavěných skříní. Úklidovou skříň postavte nejlépe do předsíně nebo haly.

Úklidové komory nebo zvláštní místnosti pro skladování různých věcí vybavte závěsnými systémy. Držáky na žehličky nebo vysavačové hadice snadno připevníte nejen na zeď, ale i ve skříni nebo v jiném ukládacím prostoru. Další výhodou samostatné místnosti je možnost uložení koše s prádlem, kterým se jistě nechcete chlubit návštěvám.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Zavřít reklamu