Znáte String art? Na originální dekorace vám stačí hřebíčky, kladivo a provázek

Tyto dekorace zvládne opravdu každý.
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Interier 
04. července 2017 10:00 / Pinterest
  0   0
Už vás unavují bílé stěny, nebo chcete změnu? Vytvořte si vlastní dekorace na zeď, které budou obdivovat všichni, kdo k vám přijdou na návštěvu a ani vy s na ně nebudete moci vynadívat. Pomocí této techniky můžete vytvořit jak obrazy, tak nápisy, barevné i černobílé, zkrátka cokoliv.

Chce to plán

Dopředu si rozmyslete, co vlastně chcete vytvořit. Nakreslete si váš nápad na papír, nebo si ho načrtněte pomocí počítačového programu. Hrajte si s motivy, barvami a rozmyslete si i velikost výsledného díla. Inspirace najdete v naší fotogalerii na konci článku.

Až budete rozhodnuti, co chcete vytvořit, zkuste si ještě jednou, ale tentokrát už ve skutečné velikosti, nakreslit váš nápad na papír a zjistěte, jestli se vám vůbec na vaší zeď vejde a zda se na vybrané místo hodí. Tento papír nevyhazujte, bude se vám ještě hodit!

Připravte si materiál

Když víte, jak bude dílo vypadat, vyražte na lov barevných provázků. Samozřejmě můžete použít cokoliv, co máte doma, ale vždy vypadá lépe, když jsou provázky stejně tlusté a ze stejného materiálu.

Počítejte také s tím, že ač se to na první pohled nezdá, použijete provázků opravdu velké množství. Nemusíte jich kupovat pět od každé barvy, ale alespoň si zapamatujte, kde jste provázky kupovali a pro jistotu si i zapište konkrétní barvy jednotlivých přízí, abyste mohli v případě potřeby dokoupit. Kolik budete potřebovat provázků a hřebíčků záleží jen na vás a na tom, jaký motiv jste zvolili.

Pusťte se do toho

Potřebovat budete také nějakou desku, na kterou položíte váš náčrt. Pak už jen vezměte do ruky kladivo a natlučte hřebíky pěkně jeden vedle druhého, dle navrženého motivu. Jakmile máte přibito, papír odtrhněte. Provázek pak zavažte na jeden z hřebíčků a začněte jej postupně obtáčet okolo každého dalšího hřebíku. Přesný postup není stanoven, ale najděte si svůj systém, ať má vaše dílo řád.

Malé obrazy jsou samozřejmě jednodušší, ale také to nemusí být pravidlem. Záleží na tom, jakou práci si s omotáváním dáte, zda budete motat nepravidelně, nebo budete vytvářet nějaký vnitřní vzor.

Co si o této technice myslíte? Zaujala vás? Myslíte si, že je jednoduchá?

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Než si vybudujete své vlastní jezírko, je třeba si dobře promyslet jeho umístění

Zavřít reklamu