Skladujte doma koření tak, aby si udrželo svou specifickou vůni i chuť

Skladování koření má svá pravidla
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
01. listopadu 2018 11:41 / Depositphotos
  1   0
Snad žádná hospodyňka se v kuchyni neobejde bez pořádné zásoby nejrůznějšího koření. Jenže aby si koření zachovalo svou specifickou vůni a chuť, je třeba jej správně skladovat. Pokud máte koření nad digestoří nebo v originálních sáčcích někde v krabici, děláte velkou chybu.

Špatně skladované koření ale nemusí jen ztratit svou chuť či vůni, může klidně i zplesnivět. A to si pak člověk koleduje přinejmenším o zažívací problémy.

Nevhodná místa

Každý se snaží najít pro koření takové místo, aby bylo pěkně po ruce, takže ideálně poblíž sporáku.

V žádném případě si ale neukládejte koření nad digestoř a dobré není ani nechat koření v originálních sáčcích, které pak napěchujete do papírové krabice. O igelitových sáčcích ani nemluvě. A rozhodně nenechávejte koření, hlavně pak to barevné, vystavené slunečním paprskům. Ztratilo by totiž barvu, zšedlo by a zkazilo se.

Vhodná nejsou ani místa poblíž varné desky. Působením tepla totiž koření snadněji podléhá zkáze, ztrácí chuť i aroma a navíc hrozí, že zplesniví. Ani v blízkosti myčky není dobré koření dávat - to pro změnu kvůli vlhkosti. Nejchutnější je vždy čerstvě namleté koření. O tom, jak vybrat mlýnek na koření, jsme psali zde.

Kam s kořením

Ideální je použít kořenky. Mohou být z porcelánu, keramiky, nerezu či tmavšího skla, ale v prvé řadě musejí dobře těsnit. Koření je totiž háklivé na vlhkost. Pokud koření budete v kuchyni dobře skladovat, vydrží vám to mleté až rok a drcené dokonce až pět let.

Před pořízením kořenek tak věnujte pozornost nejen tomu, zda vám budou dobře ladit s interiérem, ale hlavně zda jsou kořenky dobře uzavíratelné, dobře těsní a brání tak vniknutí vlhka. Kvalitní kořenky zabrání i nájezdům molů, kteří si na koření s oblibou pochutnávají.

A to, zda zvolíte z jednotlivých volně stojící kořenek či ze stojánků, je už jen otázkou osobního vkusu a také prostoru, který v kuchyni máte. Hodně praktické jsou nejrůznější otočné stojánky, které pojmou i desítky kořenek. Jsou mobilní, takže si koření můžete snadno kamkoliv přemístit podle potřeby. Pokud ale nepoužíváte moc koření, klidně si vystačíte i s několika málo skleničkami. A pokud bojujete s místem, poohlédněte se po kořenkách, které le zavěsit do kuchyňského obkladu nebo na spodní část horních kuchyňských dvířek.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Chtěli byste vědět, kdy zemřete? Vědci hledají teorie, jak výsledek poměrně jednoduše zjistit

Tech

Ve vojenských laboratořích zřejmě vzniká zbraň, která bude umět zabíjet na základě zadání DNA nebo...

Dům a zahrada

Kotoučová pila je dobrý pomocník, dodržujte ale zásady bezpečnosti

Zavřít reklamu