Toužíte po zářivých vodovodních bateriích? Víme, jak na to

 Interier 
27. června 2017 06:47 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tajemství zářivých vodovodních baterií tkví v pravidelné údržbě a vhodných čistících prostředcích. Shutterstock
Každá nová vodovodní baterie se nádherně leskne, ale pokud o ni nebudete pravidelně pečovat, bude brzy matná, špinavá a flekatá. Základem všeho je čistit ji pravidelně a zvolit správné mycí přípravky. Nejlépe udržíte baterie lesklé díky prostředkům, které máte běžně doma!

Úklid jednou týdně nestačí

Poku chcete, aby se vaše baterie v koupelně nebo kuchyni opravdu leskla, musíte jí věnovat pozornost rozhodně častěji než jen jednou týdně. Odborníci doporučují vyčistit ji alespoň třikrát týdně.

Jak dosáhnout lesku?

Ideální je baterii čistit jemným hadříkem a nějakým zásaditějším tekutým čistícím prostředkem, úplně postačí například tekuté mýdlo nebo šampon. Díky pravidelné údržbě nebude nutno sahat po větším kalibru, neboli nějakém silném čistícím prostředku. Ten přijde na řadu až v situaci, kdy jsme čištění baterie zanedbali. Na trhu je jich dostatek, vybírejte podle vkusu, jen se řiďte zásadou, že by měly být použitelné na pochromovaný povrch a mít tekutou podobu. U chemických prostředků si dejte pozor na přípravky obsahující alkohol, kyselinu chlorovodíkovou, chlorové bělicí části či přípravky s vysokým nebo nízkým pH faktorem 0 až 4 a 9 až 14. Do této kategorie patří prakticky všechny běžně prodávané chemické přípravky.

Na ocet zapomeňte, lepší je citron

I na vodovodních bateriích se rád usazuje vodní kámen a hospodyňky to pak láká k tomu, aby ho odstranily octem. Kyselina octová, tedy i obyčejný ocet, ale může povrch baterií poškodit! Když už chcete použít nějaký přírodní prostředek, zvolte citron. V žádném případě ho ale nekapejte přímo na baterii, vytvořte si citronovou vodu a tou baterii umyjte.

Čemu se vyhnout velkým obloukem?

Baterie nikdy nečistěte speciálními prostředky, které nejsou určeny pro tento účel. Řeč je například o silných čističích na záchody, různé prášky a podobně. Stejně tak byste si měli dát pozor na různé prostředky obsahující sůl nebo chlór, protože ty by mohly nenávratně zničit povrch baterie – zvláště pozor na kyselinu solnou, často používanou v prostředcích na vodní kámen, rozhodně je to velmi špatný výběr. Chromovaný povrch dokáží poškodit i vysoké teploty, proto na parní čištění rovněž zapomeňte.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Dům a zahrada

Jak se důkladně zbavit zápachu močoviny v kočičím záchodě? Výborně zabírají ocet a soda