Jak si zpříjemnit spánek v horkých letních nocích

Vhodné povlečení a peřina může zpříjemnit vaše parné letní noci!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
22. června 2017 08:34 / internet
  4   1
Nemůžete v noci usnout, přestože jste unavení jako pes? Točíte se z jednoho boku na druhý, ale nezaberete ani na zádech nebo na břichu? Nepomáhá starý fígl, že si obracíte peřinu na chladnější stranu, a je vám stále horko? Zvolte na parné letní noci vhodnou přikrývku, aby vám pod ní bylo příjemně! Pokud ani to nepomůže, nastoupí na řadu staré babské rady!

Teplota v ložnici by měla být kolem 20 stupňů Celsia, což ale dost dobře nejde v parném létě, kdy se přes den teploty pohybují přes 30 stupňů Celsia. Pokud nemáte klimu nebo nezaprší, musíte si poradit jinak!

Je mnoho lidí, kterým je pod peřinou horko, ale bez ní zase zima, takže se jim těžko usíná tak i tak. Co ale udělat, aby se člověk vyspal a letní noci nebyly noční můrou? Pořiďte si vhodnou přikrývku, která vás ochladí!

Vhodný materiál zvolte jak u peřin, tak i ložního prádla a pyžama, pokud nespíte nazí! Dobrý je vzdušný materiál, přes který se snáze odpaří vlhkost způsobená potem. Tím se sníží celková teplota v posteli. Nevhodné jsou těžké a neprodyšné materiály jako satén nebo hedvábí.

Péřové peřiny na léto ukliďte, protože byste pod nimi v létě nevydrželi. Zvolte kvalitní přikrývky od ověřených českých firem, které jsou vyrobené z moderních prodyšných materiálů. Ideální je kombinace duté polyesterové výplně a bavlněného povlaku.

Pokud vám bude i tak vedro, můžete použít několik rad, jak se zchladit! Můžete si dát před spaním pyžamo do mrazáku, obléct si ponožky nebo tričko namočené ve studené vodě, používat v noci studený kapesník, zapnout si větrák nebo si před něj položit mísu s ledem! Použít můžete i matracový chránič, který chrání matraci před potem, ale právě i před mokrým tričkem a dalšími věcmi, které použijete pro zchlazení těla!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Venuše skrývala po celá desetiletí ve svých toxických oblacích obrovskou vlnu

Tech

Aplikace, které byste měli ze svého mobilu vymazat

Dům a zahrada

Posuvné dveře do pouzdra vám v bytě ušetří místo

Zavřít reklamu