Vařte přes léto na zahradě. Je to příjemné a nezvýšíte si horko v domě

Zahradní kuchyň může být i luxusní. Rozhodnutí je na vás.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
14. června 2017 12:34 / internet
  3   2
Vaření na zahradě, kuchyň na zahradě – to jsou trendy, které se snaží realizovat mnoho lidí. Na co přitom myslet, co by měla taková kuchyň zahrnovat.

Se střechou nebo bez?

Jednoznačně se střechou. Vaše venkovní kuchyň nemůže být závislá na rozmarech počasí. Letní bouřka váš nemůže rozhodit. Také myslete na to, aby se prostor mimo léto dal využít jinak. Střecha nemusí být sedlová. Pokud je to možné, postavte kuchyň v blízkém sousedství domu. Může dokonce k domu přiléhat v podobě pergoly či verandy.

Vybavení

Určitě budete potřebovat mít na čem vařit, ale tady začíná dobrodružství. Můžete samozřejmě použít klasický sporák, ale určitě zajímavější bude sporák na dřevo, který v kombinaci s troubou a udírnou velmi dobře poslouží. Ve venkovní kuchyni by měl být i nějaký viditelný oheň a určitě alespoň gril. Pak bude třeba mít po ruce vhodné kousky nádobí a kuchyňské náčiní. Stačí vhodná skříňka či šuplík. Důležitá je pořádná pracovní deska nebo prostě plocha, na které lze pokrmy připravovat. A chybět by neměla voda. Pokud nemáte možnost napojit odpad, nevadí. Ale blízkost vody z kohoutku je důležitá.

Nábytek

K posezení a jako stůl použijte zahradní nábytek, který může zůstat venku při jakémkoli počasí. Aby se vám sedělo pohodlněji, přineste si měkké podsedáky, které můžete při opuštění kuchyně vzít s sebou. Rozhodně neplánujte kuchyň tak, že byste každý den tahali těžké židle z domu a do domu. Takové letní vaření by vás brzy přestalo bavit.

Bezpečnost

Myslete na to, aby od ohniště, komína, grilu či jiných zařízení nemohl chytit zbytek konstrukce, případně aby oheň nemohl přeskočit na váš dům například při silném větru. Pokud budete mít přitaženou do blízkosti domu elektřinu, dbejte na kvalitní provedení odpojitelného kabelu, který musí být vhodný pro venkovní použití. Po opuštění kuchyně odpojte přívod elektřiny. V případě bouřky by k vám mohlo doputovat přepětí a poškodit vaši domácnost.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Náraz obřího asteroidu před miliony let zažehl sérii ničivých procesů nejen v oceánu

Tech

Autem v době koronaviru, neboli chyby, které nevědomky děláte, a zvyšujete riziko nákazy

Dům a zahrada

Naučte se pěstovat brambořík tak, aby vám vydržel déle než jen jednu zimu

Zavřít reklamu