Brambory si můžete vypěstovat i třeba v paneláku na balkoně

K pěstování brambor nemusíte mít zahradu, stačí mít na balkoně prostor 30 x 30 cm.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. června 2017 06:40 / Shutterstock
  26   2
Pro pěstování brambor rozhodně nepotřebujete mít ani lán pole, ani velkou zahradu. Díky zajímavé vychytávce si domácí brambory můžete vypěstovat třeba i v paneláku na balkoně!

Pokud neoplýváte žádným pozemkem, ale toužíte si pochutnat na domácích bramborách, zkuste si je vypěstovat v sudu nebo pytli. K tomu vám totiž postačí jen trochu místa na balkoně.

Nádoba, ve které lze brambory s úspěchem pěstovat, by měla být hluboká i široká minimálně 30 cm. Vhodný je starý květináč, sud nebo nádoba na smetí. Dokonce je můžete pěstovat i v jutovém nebo plastovém pytli. V jeho spodní části musí být drenážní otvory.

Nádobu nebo pytel naplňte 10 až 15 cm vrstvou kvalitní zahradní zeminy nebo jiným vhodným substrátem. Umístěte na ni dvě nebo tři naklíčené bramborové hlízy a přikryjte 10 cm vrstvou zeminy. Když výhonky dosáhnou 10 až 15 cm přisypte je zeminou tak, aby vyčnívaly jen vrchní listy. Stonky ve spodní části rostliny vytvoří podzemní výhonky, na kterých narostou nové hlízy. Tento postup opakujte téměř až po vrchní okraj nádoby. Takto můžete pěstovat velmi rané, ale i pozdní brambory. Postupováním dosáhnete dobrou úrodu. Rostliny nezapomínejte zalévat a hnojit.

Možná i vás překvapí, jak velkou úrodu získáte z pouhých tří bramborových hlíz. A kromě úspory místa pro pěstování má tento nápad ještě jednu výhodu. Jelikož jsou rostliny v dostatečné vzdálenosti od ostatních porostů, snižuje se infekční tlak, brambory jsou méně napadány chorobami a škůdci.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kam s uklízecími prostředky v malém bytě
Snadný návod na koupi bytu či domu
Vytvořte si jedinečnou zimní zahradu. Tipy, které vám přijdou vhod
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nevzhledné hlízy jsou dnes nejdůležitější světovou plodinou. Ale ty jejich neslavné začátky

Tech

Sovětské kosmické monstrum s názvem Buran mělo zničit americký vesmírný program

Dům a zahrada

Jak správně postupovat při pozdním sázení růží