Zapuštěný bazén je výbornou volbou pro vás i vaši zahradu

 Exterier 
01. června 2017 19:01 / Marie Popelková
  3   0
📷
3 fotografie v galerii
Bazén je investice do rodinné pohody i do zdraví.  Shutterstock
V teplých dnech je příjemným osvěžením ponořit se do chladivé vody. Ve vlastním zahradním bazénu si můžete zaplavat po ránu, odpoledne i večer – podle chuti.

Zapuštěné bazény představují oproti nadzemním bazénům komfort. Člověk si za ně ale připlatí větší částku, než v případě nadzemních. Nenarušují ovšem celkový vzhled pozemku, na kterém jsou umístěny a na zimu se dají jednoduše zazimovat. Zapuštěné bazény se dají postavit nejen venku, ale lze je také instalovat do domu či zimní zahrady jako vnitřní bazény, jinak řečeno interiérové bazény.

Betonové bazény

Základem konstrukce bazénu jak z názvu vyplývá je beton. Beton je použit jako u jiných konstrukcí na dno, tak zde i na stěny. Stěna je vytvořena vylitím betonu do bednění s ocelovou výztuhou.  Základní tvary těchto bazénů jsou klasické obdélníkové. Mohou se však vyrobit jakékoliv složitější tvary.

Výhody

 • velmi odolný
 • dlouhá životnost
 • velikostí a tvarem se přizpůsobí zahradě
 • lze regulovat sklon dna

Bazény z termobloků

Bazén z polystyrénových bloků a fólie je postaven ze speciálních tvrzených polystyrénových tvárnic s vynikající izolační schopností a vysokou odolností. Stavba bazénu z polystyrénových bloků probíhá na armovanou betonovou základní desku. Na vazbu se montují jednotlivé polystyrénové tvárnice, které vytváří tzv. ztracené bednění. Konstrukce bazénu je  vyztužena stavební ocelí a naplněna betonem. Po naplnění termobloků vznikne pevná železobetonová stavba. Po horním obvodu bazénu je umístěn plastový zámek pro uchycení bazénové fólie.

Výhody

 • bazény na míru, flexibilní rozměry po 25 cm
 • vynikající izolační schopnost
 • pevnost (železobetonová stavba)
 • stěny bazénu není nutné celoplošně stěrkovat
 • maximální stabilita a přesnost 

Plastové bazény

Tento blokový termoplastický kopolymer se vyznačuje mimo jiné vysokou mechanickou odolností a pružností potřebnou pro konstrukce zajímavých bazénových tvarů.
K hlavním výhodám materiálu, u nichž došlo k výraznému zvýšení kvality oproti původnímu materiálu, se řadí: vysoká životnost, barevná stálost, UV stabilizace, pružnost a tvárnost, vysoká pevnost v tahu, oblast teplot -40/+70 °C.
Plastové bazény jsou z kopolymeru a jsou vyráběny ze základních stavebních prvků v podobě rolované pásoviny, jejíž tloušťka je 5mm. Spojování je realizováno extrudovaným horkovzdušným svařováním s obrovskou pevností spojů - vyšší než je pevnost samotného materiálu. Prasknutí bazénu ve svárových spojích je tedy tímto významně eliminováno. Výztuhy a žebrování o síle 8mm po obvodu bazénu zaručují bazénu pevný a stálý tvar.

Laminátové bazény

Velice oblíbeným materiálem pro výrobu bazénů je laminát. Všechny sklolaminátové bazény se pyšní vynikající životností, elegantním designem a granitovou úpravou. Povrch bazénu je velice trvanlivý, takže ani po letech neztrácí barvu a lesk.
Díky konstrukci lze vodu v laminátovém bazénu ponechat po celý rok, aniž byste museli mít obavy z poškození kvůli mrazu.

Výhody

 • pevný a hladký povrch bazénu
 • kvalitní materiál, který neoxiduje, nekřehne, je tepelně i tvarově stálý
 • vysoká odolnost vůči mechanickému poškození
 • tepelná, tvarová a barevná stálost
 • výborné tepelně-izolační vlastnosti
 • výběr z mnoha zajímavých barev
 • rychlá a jednoduchá montáž
 • jednoduchá údržba

Bazény s ocelovou konstrukcí a fólií

Elegantní fóliové bazény s ocelovou konstrukcí se hodí do každé zahrady. Díky zapuštění bazénu do země jej lze velmi dobře přizpůsobit prostorovým dispozicím pozemku. Bazén je konstruován a určen pouze k zapuštění do země.
Stěny bazénu tvoří ocelový plášť ošetřený několikavrstvým antikorozním nátěrem, do kterého je vložena speciální bazénová PVC fólie se stabilizací proti UV záření o síle 0,6 – 0,8 mm. 
Bazény s hloubkou do 1,20 m jsou vyrobeny z pozinkované oceli tloušťky 0,6 mm, s vnitřním ochranným nátěrem a vnější plastovou vrstvou. U bazénů o hloubce 1,50 m činí tloušťka ocelového pláště 0,8 mm. Obložení bazénu se vyznačuje odolností, dlouhou životností a precizním provedením.
Na výběr je mnoho vzorů fólie. Pod fólií je použita geotextílie (izolace) 500g/m2. Izolaci stěn bazénu tvoří polystyrén o síle 2 cm. Bazén je také možno osadit i akrylátovým schodištěm.

Keramické bazény jsou dražší varianta laminátových

Keramický bazén je vlastně laminátový s keramickou vrstvou ve struktuře. Keramika je totiž příliš křehká na to, aby tvořila svrchní vrstvu, a tak ji stejně musí chránit laminát. Rozdíl se projeví pouze ve vyšší ceně, ne ve funkčnosti bazénu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu