Chcete být in? Nebojte se retro nábytku!

 Interier 
20. června 2017 06:50 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Retro nábytek dokáže dát každému interiéru tu správnou jiskru. Shutterstock
Taky si už nějakou dobu říkáte, že váš byt potřebuje nějakou změnu? Nudí vás už jeho vybavení, ale nechcete nebo nemůžete provést nákladnou rekonstrukci? Zkuste sáhnout po nějakém retro nábytku. Spolehlivě oživí každý interiér a navíc je to v současné době velmi módní trend.

Základem retro nábytku jsou barvy, geometrické tvary, zaoblené rohy nebo lesklé materiály. V retro stylu můžete mít celý byt, nebo jen nějaký doplněk. Nejlépe ale retro kousky vypadají vedle moderních technologií.

Kde všude můžete v bytě uplatnit retro styl

Stěny

V dobách minulých se stěny malovaly podle šablon a speciálními válečky. To už dnes nemusíte, stačí sáhnout po vhodné tapetě. Ideálně by na tapetě měly být velké geometrické nebo rostlinné vzory a syté barvy. A klidně nakombinujte tapetu s barevnou výmalbou pokoje.

Nábytek

I zde vycházejte z toho, že správný retro nábytek je barevný a má opět buď geometrické tvary nebo zaoblené rohy. Na retro styl už řada výrobců zareagovala, takže si můžete pořídit v tomto duchu už i fungl nové kousky. Pokud ale toužíte po originálu, v bazarech určitě nějaký zajímavý nábytek za pár korun objevíte. Většinou stačí drobná úprava či nový nátěr a máte vystaráno. Nábytek má jednoduché linie a co se týká barevnosti, převládá zelená, hořčicová, žlutá, růžová, okrová nebo fialová.

Spotřebiče

V barevném retro styl už seženete prakticky cokoliv. Pořídit si můžete retro lednici, troubu, mikrovlnku, kuchyňskou váhu, kávovar, mixér i rychlovarnou konvici. Nejde ale jen o vybavení kuchyně. Do obýváku si zase můžete koupit retro gramofon, rádio nebo televizi.

Doplňky

V bazarech natrefíte i na nejrůznější doplňky, které do vašeho bytu vnesou atmosféru dob minulých. Může jít například o polštáře, stolní lampičku nebo třeba retro vázu. Dobře vypadají také retro plakáty na stěně. I zdánlivá maličkost udělá velké divy.

Na co si dát pozor?

Jednotlivé prvky vybírejte pečlivě a s rozvahou, barvy příliš nekombinujte a nepořizujte příliš mnoho doplňků, které spolu nakonec třeba ani nemusejí ladit. I při zařizování bytu v retro stylu platí, že méně mnohdy znamená více.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston ukázala perfektní postavu v bikinách a prozradila, že drží dietu 16/8

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Tahle kosmická loď poletí zkoumat Jupiterův měsíc Europa. Na palubě ponese řadu nových technologií