Hlavní důvod, proč byste měli spát se zavřenými dveřmi

 Interier 
25. března 2019 12:22 / Monika Thomsonová
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Dveře jako hranice mezi životem a smrtí Shutterstock
Zdá se vám nepředstavitelné spát v místnosti se zavřenými dveřmi? Člověk si to ani neuvědomí, ale stát se může cokoli a taková banalita jako jsou zavřené dveře do ložnice již zachránila život nejedné rodině.

Otevřené dveře ponecháváme například proto, abychom slyšeli zda se naše děti v průběhu noci nebudí a nepláčou. ale jsou pochopitelně i jiné důvody. A nepřijde nám na tom nic nebezpečného.

Jenže hasiči jsou jiného názoru. V případě požáru v domácnosti jsou zavřené dveře rozhodujícím klíčem k záchraně života. Podle nich byste z hlediska bezpečnosti měli mít během spánku dveře zcela zavřené.

Proč spát se zavřenými dveřmi?

Zavřené dveře jsou rozhodujícím prvkem v kritických situacích, jakým je především požár. Americký hasiči zveřejnili fotografie, které dokazují, že i obyčejné dveře mohou zachránit život. Právě tyto fotografie vám mají být varovným signálem a důkazem toho, proč skutečně spát se zavřenými dveřmi. Můžeme říci, že v tomto případě jsou dveře jakousi hranicí mezi životem a smrtí.

Když se vrátíme ke fotografiím, tak na jedné můžete vidět dveře zničené požárem a na druhé tytéž dveře, avšak z opačné strany - z vnitřní strany, kde spali majitelé domu. Hasiči byli během noci přivoláni k požáru v domě a díky tomu, že si majitelé během spánku zavřeli v ložnici dveře, zachránili si život.

Bariéra před ohněm

Dveře vytvořili jakousi bariéru před ohněm a kouřem, který se nemohl šířit dál. Majitelé si díky této banalitě zachránili život. Pokud se tedy rozhodnete zavírat si při spaní dveře do ložnice, děláte to nejlepší pro ochranu sebe a své rodiny. (Dále čtěte: Jak nejlépe ochránit obydlí před požárem?).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu