Na co všechno můžete v domácnosti využít lepicí váleček

 Tipy a inspirace 
19. března 2019 09:02 / Šárka Sokolská
  21   0
📷
6 fotografií v galerii
Tento malý lepivý pomocník má celou řadu využití Shutterstock
Lepicí váleček je skvělý pomocník, když potřebuje očistit svůj kabát od vlasů či zvířecích chlupů. Ale tento malý šikovný pomocník toho dokáže ještě mnohem více.

Váleček potažený lepicí fólií je věcička, která stojí pár korun. A dost možná se i u vás povaluje ve skříni, aniž byste tušili, že jej můžete využít prakticky v celé domácnosti. Že vás to ještě nenapadlo? Tady jsou různé tipy.

Vysmejčí šuplíky

Úklid šuplíků nepatří zrovna mezi ty oblíbené, zvlášť to úmorné vytírání a vybírání nejrůznějších drobků. Ty se sice dají jednoduše vysát, ale vysavače se ne vždy dokáže dostat do různých zákoutí či výšek. Tam, kde nejde použít, vezměte na pomoc lepicí váleček. Dostane se i na těžce dostupná místa a smítka lehce odstraní.

Uklidí kabelky i kapsy

Válečky se dají sehnat v různých velikostech. Určitě si pořiďte i jeden takový, který se vám vejde do kabelky. Díky němu si totiž můžete poměrně snadno uklidit vnitřek vaší oblíbené kabelky nebo kufru ve chvíli, kdy se vám do ní vysype třeba pytlík cukru od kávy. Kromě toho si dokáže hravě poradit s různými drobky i drobnými nečistotami, kterých bývá v dámských kabelkách spousta. To samé platí o špatně dostupných kapsách.

Odstraní prach

Na utírání prachu používáte běžně prachovku. Nicméně existují místa, do kterých se moc nehodí, jako jsou například stínidla na lampách, závěsy nebo třeba sedací soupravy. Lepicí váleček na sebe usazený prach nabalí a máte po starostech. Stejně dobře jej můžete použít například na odstranění prachu ze zábradlí nebo nečistot po vrtání do stěn.

Posbírá malé střepy

Úklid střepů z rozbité sklenice nebo talíře nebývá zrovna jednoduchý. S velkými střepy si sice hravě poradí smeták, ale s malými bývá často velká obtíž. A není nic neobvyklého, když se čas od času nějaký ten střípek přehlédne a ten se pak zabodne do nohy. Vemte si příště na pomoc lepicí váleček a když místo důkladně několikrát přejedete, i malinké střepiny by se na něj měly přilepit. A pokud zrovna váleček u sebe nemáte, přijde vám vhod i starý kousek chleba. O dalších tipech, jak jej využít v domácnosti, jsme psali zde.

Vyčistí auto

Děti nebo psi dokáží vnitřek auta pořádně zaneřádit. Vysavač je sice v tomto případě tou nejlepší volbou, ale ne vždy máte zrovna čas si zajet k benzince. Právě proto mějte u sebe lepicí váleček, kterým můžete přejet čalounění, koberečky i palubní desku. Během chvilky se na něj přilepí drobky, chlupy i prach. 

Domácí výroba

Pokud zrovna nemáte po ruce váleček a hodil by se vám, zkuste si jeden rychle vyrobit doma. Je to hrozně jednoduché. Obyčejnou lahev, třeba i plastovou, oblepte kolem dokola oboustrannou lepící páskou, v šířce, kterou potřebujete, a pak jen za hrdlo chytnete a můžete na něj začít sbírat vlasy, chlupy a další nečistoty.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu