Čisté žaluzie za pár minut? Stačí použít pár fíglů

 Tipy a inspirace 
10. března 2019 11:23 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Na žaluziích se často usazuje prach i mastnota Depositphotos
Nebaví vás mýt žaluzie? Nejste sami. Je to asi nejhorší práce ze všech. Přitom však stačí použít třeba ponožku a máte rázem hotovo.

Žaluzie jsou obrovským lapačem prachu, semeništěm plísní a bakterií. Nemluvě o žaluziích v kuchyni, které jsou vlivem vaření mnohdy i mastné. Jejich čištění byste proto neměli odkládat, což se však děje proto, že tato práce bývá namáhavá a zdlouhavá. Ale ne tehdy, pokud zkusíte pár vychytávek.

Vlhčené ubrousky

Co bychom si počali bez starých dobrých vlhčených ubrousků. Dají se použít prakticky na celou domácnost. A to včetně žaluzií. Proto, pokud nejsou ještě extra špinavé, ale přece jen se na nich drží mastnota, očistěte je právě ubrousky. A pokud budete mít ještě trochu času, dočistěte žaluzite teplou vodou. A to už bude naprosto bezpracná fáze.

Jděte na to v rukavici

Je to velmi jednoduché. Vezměte si čistou bavlněnou rukavici a malou misku aviváže na textil. Rukavici si natáhněte a prsty ponořte do aviváže, poté dvěma prsty a palcem projíždějte jednotlivé lišty po obou stranách. Aviváž moc dobře čistí a zároveň zpomaluje usazování nového prachu.

Zlatý ocet

Ocet i citrony jsou skvělými pomocníky pro celou domácnost. Dokáží rozpustit jakoukoliv špínu i mastnotu. A dokáží vám pomoci i při čištění žaluzií. Rozprašovač naplňte teplou vodou a octem. Na dva litry vody přidejte 250 ml octa. Bohatě postřikujte směsí žaluzie, a poté je čistým hadříkem stírejte. Z octa si můžete také vyrobit skvělý čistič na troubu. Anebo si namíchejte citronovou šťávu s vodou. Tuto metodu oceníte i díky tomu, že vyčistí také koncové provázky a šňůrky. Stačí po nich nechat směs stékat a opakovat to tak dlouho, dokud nekape jen čistá voda.

Mýdlová voda

Pokud vám vadí zápach octa, napusťte si do kyblíku teplou vodu a přidejte tekuté mýdlo nebo šampon. Na zhruba 2 litry vody vám stačí půl šálku tekutého mýdla. Tyto prostředky fungují jako bezvadné odmašťovače. Do této směsi namáčejte starou a samozřejmě čistou ponožku. Navlékněte si ji na ruku, a můžete se do čištění pustit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miliardářka Rihanna vydělá o Vánocích další miliony. Opět to ale nebude za muziku

Styl

Pokud máte často červené tváře, může to mít patogenní příčinu

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu