Potřebujete v životě více štěstí? Vyzdobte si domácnost symboly, které ho přinášejí

Některá náboženství považují slona za posvátné zvíře
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
28. února 2019 16:18 / Depositphotos
  0   0
Máte pocit, že vám všechno padá na hlavu? Nedaří se vám v práci, nefungují vám dobře rodinné vztahy? Děti vás zlobí a s partnerem se neustále hádáte? Můžete si trochu pomoct tím, že si vyzdobíte dům různými symboly, které přinášejí štěstí.

Život občas přináší nepříjemné problémy. Většinou se neobjeví jen jeden, ale přijde jich najednou celá řada. Všechno se najednou pokazí. Možná nejste pověrčiví, ale za zkoušku nic nedáte. Pořiďte si do domácnosti následující předměty s určitou symbolikou, které by mohly vylepšit atmosféru ve vašem domě.

Beruška

Čínská a evropská kultura se shoduje v tom, že štěstí přinášejí malí broučci. U nás jde zejména o berušky, které jsou zároveň i symbolem lásky. Většinou na sobě mají sedm černých teček a sedmička je odjakživa považována za šťastné číslo. Lidé věřili, že když na někom beruška přistane, nebude nějakou dobu nemocný.

Slunéčko sedmitečné údajně ochraňuje hlavně děti. Pokud máte ratolesti, umístěte jim berušku do pokoje. Živého broučka byste neměli za žádných okolností zabít, protože si tím můžete přivodit velkou smůlu. Štěstí si zdvojnásobíte tím, že pod slunéčko umístíte čtyřlístek, který má podobnou symboliku jako beruška.

Slon  

V Asii slony lidé uctívají, protože jsou symbolem síly, inteligence a štěstí. Pro buddhismus má velký význam. Buddha žil nejdříve na světě jako bílý slon a poté se převtělil v člověka. V hinduismu bůh Brahma jezdil na otci všech slonů.

Často se dělají sošky, na kterých má slon zvednutý chobot. Důvodem je, že takové gesto znamená štěstí. V Asii někteří novomanželé procházejí společně pod břichem slona, aby měli dobrý start do společného života. Možná vaší domácnosti prospěje, když si do ní pořídíte slona se zvednutým chobotem.

Netopýr

V Číně nazývají netopýry létající nebo nebeskou krysou. Tato ohavná zvířátka se stala symbolem dlouhověkosti a štěstí, protože ho kdysi lidé používali v lékařství jako ingredienci.

Údajně pokud člověk netopýra chytí, usuší a sní, bude žít dlouho. Tohle opravdu zkoušet nemusíte. Stačí, když si ho v podobě sošky nebo nějakého vzoru na látce pořídíte do domácnosti a budete doufat, že vám přinese štěstí.

Prasátko

Soška prasátka se vždycky hodí. Pokud máte velké potíže, měli byste si jich pořídit hned několik. Prasátko se stalo symbolem štěstí už ve středověku. Tehdy ho dostávali nejhorší účastníci turnajů, aby jim to příště šlo lépe. Staří Germáni považovali prase za posvátné zvíře. Vypadá vypaseně, takže se má dobře. Znamenalo pro ně hojnost a plodnost.

Prasata čumákem ryjí v zemi, což symbolicky značí, že odkrývají poklady ze země. Nejdůležitější je, abyste věřili, že vám prasátko štěstí opravdu přinese, jinak vám nejspíš bude k ničemu. O tom, jak se v domácnosit zbavit toxinů, jsme psali zde.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu