Vychutnejte si pohodu v látkové síti!

Přeneste si exotiku domů.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
03. července 2017 07:16 / Shutterstock
  0   0
Polehávání v houpací síti natažené mezi stromy je jedním z nejpříjemnějších odpočinků. Pokud si vyberete správnou hamaku, můžete v ní i přenocovat.

Nechejte se inspirovat 

Houpací síť neboli hamaka je praktická a pohodlná pomůcka nejen pro spaní v divočině. Báječně si v ní odpočinete na zahradě, terase i balkóně. Závěsná síť je lehká a snadno ji umístíte téměř kamkoliv. Hamaka vás ochrání od půdní vlhkosti, lezoucího hmyzu, myší a podobných nepříjemností. Dříve hamaku používali spíše cestovatelé. Inspirovali je zejména obyvatelé tropických oblastí. 

Unese i 200 kilo 

Chcete si užívat pohled na oblohu skrze větve vzrostlých stromů a mírně se přitom pohupovat v pohodlné síti? Stačí pečlivě zvážit, jak by měla být pevná. Nosnost sítě vyrobené obvykle z polyamidu (nylon), která je většinou dostupná ve specializovaných obchodech s turistickými potřebami, je asi 200 kg při délce přibližně 3 m.

Pro spánek i odpočinek 

Je také dobré zvážit, jestli chcete v hamace spíše ležet, nebo sedět. Zda má sloužit jen pro vás, nebo se v ní budete houpat i se svými dětmi či někým jiným. Jedinou nevýhodou je potřeba stromů nebo jiných míst k uchycení. Při nocování v hamace se nedá spát na břiše a při několikahodinovém ležení na zádech můžete pociťovat chlad na zadních částech těla. Příčinou je prohnutí hamaky, při kterém je zadek nízko a ochlazuje ho proudící vzduch. Do hamaky si proto na noc můžete dát karimatku nebo spacák. Při nocování pod hvězdami je dobré dát nad hamaku plachtu jako přístřešek. Nejenom, že nenavlhnete od rosy, ale na spací pytel a do obličeje nepadá jehličí, větvičky ze stromů a další nepříjemnosti. V síti dobře přespíte i tam, kde se nedá postavit stan. Zejména si ji ale užijete přímo u svého domu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Nenechte svilušky vysát život z vašich rostlin. Vyzkoušejte několik šetrných fíglů, které na ně...

Zavřít reklamu