Veškerý obtížný hmyz z vaší domácnosti lze vypudit i ekologicky
Máte s tím také svoje zkušenosti? Kupujete pořád dokola různé spreje, pastičky, granulky a další produkty, které vám zaručeně pomohou vystrnadit obtížný hmyz? Mnohdy akorát tak výpary ze sprejů přiotrávíte sebe i svou rodinu a mravenci si vaším domem vesele pochodují dál.
Zkuste hubit ekologicky
Pokuste se zkrátka jednou vynechat chemické přípravky a hmyz z vaší domácnosti vyžeňte ekologicky. I hmyz totiž v přírodě nemá něco rád a když na to narazí, raději se tomu vyhne. Ať už jsou to bylinky, nebo třeba masožravé rostliny.
Zkuste koření
Hmyz je totiž alergický na aroma některých rostlin a koření. I odborníci radí, vytvořit si v domě či v bytě pachovou bariéru, která hmyzu zabrání do vašeho obydlí vstoupit, natož se v něm natrvalo usídlit.
Odborníci vyzdvihují především levanduli, která nevoní prakticky veškerému létajícímu hmyzu. Stačí zavěsit na okna, nad dveře, nebo je možné v jednotlivých pokojích použít vonné pytlíčky s levandulí.
Velmi doporučovaný je také hřebíček, který vysloveně nesnáší mouchy, komáři, vosy, ale i mravenci.
Pořiďte si masožravé rostliny
Pravda, pokud třeba válčíte s mravenci, tady vám zrovna masožravé rostliny moc nepomohou, tedy pokud vás nepřepadla armáda těch létajících mravenců.
Několik masožravých rostlin ale v kombinaci s levandulí či hřebíčkem dokáží vyhubit prakticky všechen hmyz, který vás doma obtěžuje.
Na drobný hmyz, tedy mouchy, komáry, octomilky a jiné mušky, je ideální tučnice (Pinguicula) nebo rosnatka (Drosera). Existuje však celá řada dalších masožravých rostlin, které se ve vašem bytě spolehlivě postarají o hmyzí škůdce.
Velmi známá je samozřejmě mucholapka podivná (Dionaea muscipula), která loví hmyz sklapnutím svým listů. Díky tomu tak dokáže ulovit i hmyz, který se pohybuje na zemi, tedy brouky, pavouky a nenáviděné mravence. Dále čtěte: Nebezpečnou černou plíseň nejde smýt ani dezinfikovat. Musíte ji bezpečně a nadobro odstranit.