Co byste doma měli uspořádat podle barev a proč

Oblečení seřazené podle barev je přehlednější
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
17. května 2020 08:48 / Depositphotos
  0   0
Odborníci na design tvrdí, že jsou věci v našich domovech, které se hodí uspořádat podle barev. I když ne vše je k takovému uspořádání předurčeno. Některé věci je totiž zase lepší skládat podle velikosti nebo tvaru. Barvy tak především platí pro oblečení.

Odborníci tvrdí, že ve vašem domě či bytě je spousta věcí, které vypadají lépe, a také se pak s nimi snadněji zachází, když jsou seřazeny podle barev.

Oblečení ve skříni uspořádejte podle barev

Oblečení by podle odborníků mělo být uspořádáno podle barev. Proč? Nejen, že se na vaše outfity pak hezky dívá, ale také je velmi snadné zjistit, které černé tričko máte raději. Mnohdy také díky tomu naopak přijdete na to, že ve skříni máte skvělé kousky, které jste dlouho opomíjeli.

Pokud jde o další věci, které se hodí uspořádat podle barev, jsou to určitě knihy nebo třeba ručníky či ložní prádlo. V zásadě by mělo být takto uspořádáno všechno, co bude snazší podle barvy najít. A zatímco knihy nemusí do této kategorie spadat technicky, jejich uspořádání podle barvy je systém, který udržíme určitě snadněji, než když knížky například seřadíme podle abecedy.

Jak správně řadit podle barev

Designéři doporučují tuto metodu při třídění: začněte bílou, krémovou, růžovou, červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, fialovou, hnědou, a na konec šedou a černou. Zlaté a stříbrné barvy jsou trochu složitější, ale designéři i v tomto případě našli systém. Zlaté kusy dejte vedle krémových barev a stříbrné zase k šedé.

V kuchyni skládejte podle tvaru a velikosti

Samozřejmě, že ne všechno se dá poskládat podle barev. Obecně platí, že je výhodnější třídit kuchyňské předměty podle velikosti a tvaru, i když je třeba máte uložené mimo uzavřené skřínky.

V poslední době se po sociálních sítích rovněž šíří nápady, jak i potraviny v ledničce uspořádat podle barev. Není to ale pravda. Efektivnější je třídit tyto položky do podobných skupin, jako je ovoce, zelenina, mléčné výrobky a podobně. Dále čtěte: Jak si udržet voňavé prádlo ve skříni i dlouhé týdny.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu