Odložte vrtačku! Přilepit se dá téměř cokoliv!

Lepidlo udrží i těžké police.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
26. března 2017 06:28 / Shutterstock
  0   0
Vrtání do zdi už zdaleka není jediný způsob, jak připevnit těžké předměty. Stále oblíbenější je lepení.

Elegantní práce 

Kvalitní lepidlo nahradí bez problémů hřebíky, šrouby a nýty. Stačí vytlačit lepidlo na lepený předmět a umístit na místo, které jste vybrali a pak už jen přitlačit. Lepidlo přilepí obě plochy k sobě okamžitě, nemusíte již nic fixovat, nebo držet. Moderní lepidla lepí prakticky všechny klasické materiály, jako jsou např. beton, dřevo, železo, plasty, keramika.

Pozor na zrcadla

U nesavých povrchů je třeba být opatrnější a volit speciální lepidla. Jedná se třeba o lepení zrcadel. Výrobci nabízejí polymerová lepidla, která zvládnou i nesavé povrchy a vytvoří trvale pružný spoj. Využít se dá také neutrální silikon, který neničí vrstvu pokovení. 

Nebojte se ani těžkých předmětů

Přesto, že na předsíňový věšák dáváme i velmi těžké kabáty, lepidlo ho udrží. Většina lidí sice stále raději sáhne po vrtačce a hmoždinkách, ale dá se připevnit i elegantně.  V případě lepení totiž drží věšák na stěně už za půl minuty a bez problémů si poradí i s odloženým batohem plným věcí.

Ruce vzhůru

Velmi praktické se zdá lepení stropních svítidel. Po pár minutách je přilepeno a po 48 hodinách lze nasadit skleněné stínítko. Svítidlo drží, i když je lepicí plocha relativně malá a vede přes spáru. Nemusíte tak složitě vrtat s vrtačkou do stropu a nechat si padat omítku do vlasů. Je ale vhodné, dodržet přesně dobu schnutí.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu