Pořizujete si žaluzie? Zkuste přemýšlet nad těmi venkovními

 Exterier 
14. listopadu 2018 11:34 / Veronika Prášilová
  1
📷
5 fotografií v galerii
Externí žaluzie jsou zajímavým designovým kouskem Shutterstock
Zvažujete do svého bytu či domu pořízení nových žaluzií, ale stále váháte, které jsou pro vás ty pravé? Existuje totiž mnoho typů stínící techniky, která vypadá nejen efektně, ale navíc má mnohé příjemné vlastnosti, kvůli nimž stojí za to o nich přemýšlet.

Také z těchto důvodů se v poslední době stávají stále vyhledávanějšími takzvané venkovní žaluzie, které jsou zároveň finačně dostupnější než v minulosti.

Fungují efektivněji

Venkovní žaluzie mají, stejně jako žaluzie vnitřní, mnoho výhod. Existují mezi nimi však nezanedbatelné rozdíly, a to už při jejich základní funkci, tedy stínění a odrazu slunečních paprsků.

Při použití interiérových žaluzií je světlo a především teplo zachyceno až v okamžiku, kdy pronikne sklem do místnosti, takže ať chceme nebo ne, k zahřívání pokojové teploty nutně musí dojít. Oproti tomu venkovní stínění zachytí maximální množství vyzařovaného tepla a do domu jej proniká jen velmi malé množství.  

V létě chlad a v zimě teplo

Zatímco v letním počasí nám venkovní žaluzie pomohou udržet v místnosti stín a příjemnou teplotu, v zimě se osvědčily jako skvělý izolant. Svou konstrukcí jsou schopny zamezit úniku tepla zevnitř ven, což představuje také značnou finanční úsporu. Takže ačkoli mohou být jejich pořizovací náklady vyšší, fungování těchto žaluzií vám ekonomickou stránku vyváží.

Ovladač na stěnu či do ruky

Ani samotné ovládání tohoto stínění není nic náročného. Velmi často jsou dodávány s takzvaným elektropohonem. K tomu se pak jako příslušenství instaluje ovladač na stěnu, nebo v případě vyšší řady je dodáváno přímo dálkové ovládání. Některé žaluzie je dokonce možno opatřit časovým spínačem, takže si přesně můžete nastavit dobu, kdy se lamely uzavřou a kdy naopak do místnosti propustí maximum světla. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu