Obývák vkusně a levně? S našimi tipy se můžete pustit do změny

Jednoduchost a střídmost by měly být základ
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
08. listopadu 2018 16:22 / Shutterstock
  0   0
Zařizování domu buď nenávidíme, nebo si jej užíváme. Právě pro druhou skupinu lidí tu máme spoustu tipů, jak si vylepšit svůj obývací pokoj. I když to místnost vlastně ani nevyžaduje, proč se nepustit do změny?

Pokud jste se rozhodli, že doma chcete něco jinak, začněte od obývacího pokoje. Jde o místnost, kde trávíme nejvíce času a navíc nám tam chodí návštěvy. Tedy jinými slovy – změna bude nejvíc na očích.

Vizitka vašeho bydlení

Mějte v každém případě na paměti, že obývací pokoj je vizitkou vašeho stylu bydlení. I života. Podle toho si ti, kteří k vám přijdou na návštěvu, udělají o vás obrázek. Navíc zařízení a výbava pokoje vypovídají mnohé o tom, kdo vlastně jsme a jaký máme styl či vkus. Musí tedy s námi ladit, jinak nám v místnosti nebude dobře.

Střídmé dekorace

Jestliže nevíte, jak pokoj dobře zařídit, nechte si poradit od expertů. Ti vám pomohou s tím, že místnost bude zařízena střídmě a vkusně. Díky nim můžete i ušetřit a obývák nebude působit přeplácaným dojmem. Nemusí jít hned o odbornou firmu, která se s vámi pustí do rekonstrukce.

Máte-li šikovnou kamarádku, která má dobrý vkus, zeptejte se jí na názor, případně ji požádejte o pomoc. Základní rada však zní – střídmost. Ta druhá pak jednoduchost. Pokud se vám obě podaří skloubit, máte vyhráno.

Správný styl

Někdo si potrpí spíše na skandinávský, jiný zase sáhne po provence stylu. A další touží po staročeském vesnickém. Podle toho musíme volit i obchody, ve kterých budeme kupovat nábytek či doplňky. Nemusí jít však nutně o nové zboží. Zkuste se porozhlédnout v bazarech či na inzertních portálech na internetu. To svoje si tam zaručeně najdete. A levněji než z obchodu.

Základní vybavení

Co se týče nábytku, i zde dbejte na střídmost. Co by rozhodně chybět nemělo, je konferenční stolek a křesla, případně gauč. Místo velkých skříní namontujte raději na stěny poličky, kde se budou krásně vyjímat pěkné dekorace.

Myslete však i na výmalbu. Ta by měla ladit se zbytkem pokoje. Můžete zde nakombinovat i dvě vzájemně ladící barvy, případně na kus stěny použít tapetu. Nebojte se toho. Naopak podlaha by měla být jednoduchá a nejlépe ve světlé barvě. Dveře do obýváku pak vyberte podle tohoto návodu.

Pořádné světlo

Důležitým doplňkem v pokoji je také osvětlení. Měli byste zde mít více druhů světla. V každém případě nesmí chybět silnější světlo na stropě, které důkladně celou místnost osvítí. Vhodné jsou však i menší bodová světla, případně menší ztlumovací světlo, které můžete využít třeba v případě, že si na gauči budete chtít číst knihu či zde jen tak relaxovat.

Ať už však zvolíte jakékoliv doplňky a vybavení, vždy pamatujte na to, že hlavní místnost v době musí za každou cenu odrážet váš vkus i styl. A musí vám zde být především dobře.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které je bude mnohé velkým...

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Zavřít reklamu