Moderní knihovna může být originálním designovým kouskem. Nechte se inspirovat

I místo, kam dáváte knihy, může dobře vypadat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
27. ledna 2018 15:02 / Shutterstock
  0   0
Knihovnu vybíráme nejčastěji podle množství knih, které do ní chceme uložit. Ale to nemusí být pravidlem. Moderní knihovny jsou originální designové kousky, že samy o sobě mohou v interiéru velmi dobře působit, i kdyby v nich byla uložena třeba jen jedna kniha.

Volit můžete z nejrůznějších materiálů, od masivního dřeva, přes lamino, sklo, kov či plast. Reprezentativní vzhled moderních knihoven již svým designem vypovídá o našem vztahu ke knihám a k pěkným nábytkovým kouskům, které dokážou patřičně oživit interiér.

Do atypického prostoru můžete vybírat z nejrůznějších designových kousků, kdy menší knihovna slouží zároveň jako pohodlné křeslo anebo soustava menších regálů v bílé barvě ve tvaru připomínajícím lidskou páteř, či obrys letícího netopýra.

Na výběr máte také knihovnu ve tvaru mapy USA anebo své knižní miláčky můžete pohoupat v plastikové rozměrově flexibilní kolébce ve tvaru srolovaného pergamenu. Designéři si s těmito kousky drobného nábytku dokážou často velmi důkladně vyhrát, na trhu se objevují stále nové tvary.

Lamino je praktické a odolné

Lamino je velmi praktické, protože je odolné, dobře se udržuje a hodí se do všech prostor snad s výjimkou historických. Máte-li raději stylové a noblesní kousky, zvolte dýhu z různých druhů dřev. Nezapomeňte však i tento přírodní materiál z času na čas ošetřit vhodným leštícím prostředkem, který podpoří jeho pěkný vzhled.

Překvapit můžete nejen výběrem materiálu, ze kterého je knihovna vyrobena, nebo jejím tvarem, ale i barvou v netradiční kombinaci, třeba s díly v zelené a fialové barvě nebo knihovnu z desek v matovém laku v červeném provedení. A pokud vám v knihovně zůstalo místo, zkuste ho využít jinak, jak jsme psali zde.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Některé viry mají zcela odlišný genom než zbytek života na Zemi

Tech

Jeden z nejstarších letounů amerického letectva má novou misi

Dům a zahrada

Lesk vašim příborům vrátí kousky alobalu nebo voda z brambor

Zavřít reklamu