Nemáte peníze na dům či byt? Zařiďte si bydlení v garáži

Pokud využijete dostupný prostor, i bydlení v garáži může být příjemné
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
27. ledna 2018 11:04 / Internet
  5   4
Rádi byste bydleli ve vlastním a nemáte dostatek peněz na pořízení domu či bytu? Stačí vaše úspory maximálně na garáž? Zkuste bydlet v ní!

Řada lidí na celém světě už přestavbu garáže na malý útulný příbytek zvládla. O co všechno je potřeba se postarat?

Jak vyřešit napojení na vodovod a odpady?

Běžná garáž je napojená na elektřinu, ale už ne na vodu a odpad. Pokud využijete garáž napojenou třeba na dům rodičů či souseda, do koupelny i kuchyně se dostanete vnitřkem domu a problém je vyřešen.

Pokud ale garáž stojí samostatně, přebíhání mezi budovami nebude ideální. V takových případech můžete vybudovat napojení, nebo využít alternativ, jako je suchý záchod či nádrž na dešťovou a pitnou vodu.

Jak vydržet v garáži přes zimu?

Když chcete bydlet v garáži celoročně, určitě se vyplatí před zimou garáž pořádně zateplit. Teplo z elektrického přímotopu nebo z kamen vám nebude zbytečně utíkat ven. Pokud ale do garáže dáte kamna, musíte do ní zároveň instalovat i komín.

V garáži je potřeba využít veškerý prostor

Nedostatek místa v garáži můžete eliminovat zvýšeným stropem. Znásobí užitnou plochu a umožní například vytvořit samostatný prostor na spaní. Každé ušetřené místo se v malé garáži počítá.

Pokud máte možnost spojit dvě garáže do jedné, máte vyhráno. Získáte tak plochu kolem 40 metrů čtverečních i více, což už odpovídá bytu o dispozici 1+1. Můžete v něm pak oddělit jednotlivé sekce a pořídit si i nějaké věci, které třeba tak úplně nepotřebujete.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Tech

Nové obrněné vozidlo britské armády je tak špatné, že se z něho dělá vojákům špatně

Dům a zahrada

PU pěny utěsní každý otvor. Jsou mezi nimi ale značné rozdíly

Zavřít reklamu