Jak vyčistit troubu bez chemie? Stačí pouze tři ingredience

Jde to i bez drahých chemických přípravků
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
05. listopadu 2018 16:32 / Shutterstock
  4   0
Staré připečené vrstvy a mastné nánosy. To je boj, který musíme občas vydržet. Existují různé přípravky a postupy. My zkusíme ten, který funguje a obejde se bez drahých chemických přípravků.

Když slibujeme vyčistit troubu bez chemie, není to vlastně docela pravda. Ale i doma najdeme velké množství chemických látek, které jsou bezpečné, a přitom účinné na odolnou špínu, připečené vrstvy tuku a další úporné nečistoty.

Co budete potřebovat

Ingredience jsou jednoduché. Budeme potřebovat jedlou sodu, citronovou šťávu a ocet. Samozřejmě se vám bude hodit nějaký hadřík, houbička a kartáček. Velmi vše usnadní rozprašovač, kterým budete aplikovat ocet. Na odstraňování větších vrstev nečistoty pak s výhodou použijete nějakou tvrdší plastovou stěrku. Pak už stačí jen trocha času při aplikaci a trpělivost, abyste tento šetrný, ale účinný prostředek nechali působit.

Postup

Do jedlé sody dejte tolik citronové šťávy, aby vznikla kaše, kterou lze rozetřít po špinavém povrchu trouby a skla. Na nanášení se hodí třeba kartáček, ale můžete zvolit i jiný způsob. Jakmile je povrch potřen směsí sody a citronu, máte volno. Přípravek totiž musí působit zhruba 12 hodin. Potom dejte ocet do rozprašovače a postříkejte celý vnitřek trouby, kam jste nanesli předtím čistící kaši. Vše začne pěnit. Nechte chvíli reagovat a pak začněte stírat vše hadříkem či silnější vrstvy plastovou škrabkou.

Čerstvá mastnota

Nemusíte ale čekat, až se vám v troubě opět vytvoří pohroma, kterou jste pracně podle předchozího postupu odstranili. Stačí, když si osvojíte jednoduchý zvyk po ukončení pečení. Do malého pekáčku dáte vodu s citronovou šťávou a vložíte do ještě horké trouby. Nechte vzniklou páru působit v troubě alespoň 15 minut. Počkejte, až trouba poněkud zchladne a celý vnitřek vytřete hadříkem. Uchováte si čistotu a nebudete se muset trápit s náročným čištěním. Citron je mocný pomocník, přečtěte si i další zajímavé tipy a budete se možná divit.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Tech

V Číně jezdí nejrychlejší vlaky. Dočká se i Česko v nejbližších letech takto rychlých vlaků?

Dům a zahrada

Chcete kuchyň podrobit úpravám, ale nevíte si rady? Pomoci vám může umění Feng Shui

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu