Netradiční využití citronu v kuchyni: Jeho skvělé vlastnosti vás rozhodně potěší

Zkuste využít skvělé vlastnosti citronu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
14. prosince 2017 09:13 / Shutterstock
  2   0
Používejte citron nejen do čaje. Osvěžte pokrmy, odstraňte zápach, desinfikujte, leštěte, a to všechno bez chemie, pouze s citronem.

Citron je všelék, po kterém sáhneme minimálně vždy, když nás zabolí v krku. Preventivně si ho přidáváme celou zimu do čaje, dochucujeme s ním pokrmy v kuchyni nebo ho pijeme na lačno s vlažnou vodou.

Zkuste využít i další skvělé vlastnosti citronu, v kuchyni umí pár kouzel, která vás určitě potěší.

Slepená rýže už nikdy více

  • Aby se vám při vaření neslepovala rýže a nestala se z ní mazavá kaše, přidejte do vroucí vody lžičku vymačkané citronové šťávy. Zabráníte nechtěnému slepení. Po uvaření rýži na chvíli odstavte a před podáváním ještě načechrejte vidličkou.
  • U dřevěných prkének na krájení se časem nevyhnete nepříjemnému zápachu. Ten se ve dřevě usazuje při krájení všech aromatických potravin, ať už se jedná o česnek, cibuli, různou zeleninu, maso a ryby. Po použití prkénko omyjte jako obvykle. Poté ho důkladně potřete rozkrojenou polovinou citronu a nechte hodinu působit. Poté znovu opláchněte. Kromě odstranění zápachu vaše prkénko i zdesinfikujete, což mu určitě nikdy neuškodí.

Zajistěte jídlu svěží barvu

  • Zhnědlé uvařené brambory nebo květák nevypadají u oběda už tak lákavě. Aby si zachovaly svoji svěží světlou barvu, přidejte do vody při vaření lžičku citronové šťávy.
  • Uchovat svěží barvu můžete i u nevařených pokrmů. Pokapejte citronovou šťávou nakrájená jablka nebo zeleninový salát. Citron se hodí i na avokádo. Pokud připravujete guacamole a nebudete ho hned podávat, také stačí pár kapek citronu a předejdete zhnědnutí.

Ztracený lesk je zpět

  • Hliníková nádoba, která začala ztrácet svůj lesk, může opět zazářit, a to opět jen s pomocí citronu. Celou ji potřete rozkrojenou polovinou citronu a vyleštěte suchým hadříkem. O čištění nádobí pomocí citronu jsme psali také zde.
  • S citronem zbavíte vaši lednici nepříjemného zápachu. Pokud vyhodíte to, co zápach způsobuje a zápach nevymizí, vložte do lednice misku, do které vložíte vatový tampon namočený v citrónové šťávě. Za pár hodin nebude po zápachu ani památky.
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Mezi nejčastější vážné nemoci psů patří torze žaludku a cukrovka

Zavřít reklamu