Netradiční využití citronu v kuchyni: Jeho skvělé vlastnosti vás rozhodně potěší

Zkuste využít skvělé vlastnosti citronu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
14. prosince 2017 09:13 / Shutterstock
  2   0
Používejte citron nejen do čaje. Osvěžte pokrmy, odstraňte zápach, desinfikujte, leštěte, a to všechno bez chemie, pouze s citronem.

Citron je všelék, po kterém sáhneme minimálně vždy, když nás zabolí v krku. Preventivně si ho přidáváme celou zimu do čaje, dochucujeme s ním pokrmy v kuchyni nebo ho pijeme na lačno s vlažnou vodou.

Zkuste využít i další skvělé vlastnosti citronu, v kuchyni umí pár kouzel, která vás určitě potěší.

Slepená rýže už nikdy více

  • Aby se vám při vaření neslepovala rýže a nestala se z ní mazavá kaše, přidejte do vroucí vody lžičku vymačkané citronové šťávy. Zabráníte nechtěnému slepení. Po uvaření rýži na chvíli odstavte a před podáváním ještě načechrejte vidličkou.
  • U dřevěných prkének na krájení se časem nevyhnete nepříjemnému zápachu. Ten se ve dřevě usazuje při krájení všech aromatických potravin, ať už se jedná o česnek, cibuli, různou zeleninu, maso a ryby. Po použití prkénko omyjte jako obvykle. Poté ho důkladně potřete rozkrojenou polovinou citronu a nechte hodinu působit. Poté znovu opláchněte. Kromě odstranění zápachu vaše prkénko i zdesinfikujete, což mu určitě nikdy neuškodí.

Zajistěte jídlu svěží barvu

  • Zhnědlé uvařené brambory nebo květák nevypadají u oběda už tak lákavě. Aby si zachovaly svoji svěží světlou barvu, přidejte do vody při vaření lžičku citronové šťávy.
  • Uchovat svěží barvu můžete i u nevařených pokrmů. Pokapejte citronovou šťávou nakrájená jablka nebo zeleninový salát. Citron se hodí i na avokádo. Pokud připravujete guacamole a nebudete ho hned podávat, také stačí pár kapek citronu a předejdete zhnědnutí.

Ztracený lesk je zpět

  • Hliníková nádoba, která začala ztrácet svůj lesk, může opět zazářit, a to opět jen s pomocí citronu. Celou ji potřete rozkrojenou polovinou citronu a vyleštěte suchým hadříkem. O čištění nádobí pomocí citronu jsme psali také zde.
  • S citronem zbavíte vaši lednici nepříjemného zápachu. Pokud vyhodíte to, co zápach způsobuje a zápach nevymizí, vložte do lednice misku, do které vložíte vatový tampon namočený v citrónové šťávě. Za pár hodin nebude po zápachu ani památky.
Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Zavřít reklamu