Máte dome staré příbory? Vytvořte si z nich úžasné věci

Ze starých příborů můžete vytvořit nádherné věci
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
20. května 2017 07:39 / Pinterest
  6   1
Pokud máte doma hromadu starých příborů, které už nepoužíváte, můžete z nich vyrobit dekorace do bytu. Z příborů se totiž dají vytvořit opravdu úžasné věci!

Z příborů lze vytořit snadné úchytky či věšáky, ale i celá umělecká díla. Záleží jen na vás, do čeho se pustíte a na co si troufnete. Inspiraci můžete najít v naší fotogalerii.

Věšák

Začátečníci se mohou pustit třeba do snadného věšáku. K tomu se hodí vidličky, ale i nože či lžíce. Vemte si vidličku, obalte ji nějakou tkaninou, aby se neponičila, a upevněte ji do svěráku. Kleštěmi s plochými čelistmi uchopte jeden z hrotů vidličky a otočte ho o 90 stupňů. Pomocí kleští s kulatými čelistmi poté trn vidličky vytvarujte podle své fantazie. Kladivem pak svůj výtvor pečlivě vyklepejte do placky. Přes trubku spodní konec vidličky nadvakrát ohněte, vznikne vám tak háček. Vidličku nakonec stačí navrtat na dřevěnou desku (ideálně kobaltovým vrtákem) a věšák je na světě. Podobně postupujte i s nožem nebo lžící.

Svícen

Svícen můžete vytvořit z vidličky, ale i třeba ze staré naběračky. Vidličku si ve svěráku ohněte tak, aby vám na jejím spodním konci vznikl háček, který kvůli bezpečnosti budete moci zespodu zaháknout třeba za talířek. Trny vidličky opět vyhněte podle svíčky, kterou pak na bodce jednoduše zapíchnete.

Ještě snazší je vytvořit originální svícen ze staré naběračky. Tu pouze trochu vyhnete a přivrtáte do desky. Do naběračky pak už jen vložíte svíčku.

Úchytka

Na šuplík nebo skříňku si můžete z příboru vyrobit také úchytku. Opět si můžete vybrat, zda ji vytvoříte z nože, vidličky či lžíce. S nožem ani nebudete mít moc práce, lze ho jen přilepit na původní úchytku. Vidličku nebo lžíci stačí rukama ohnout a na obou koncích pak navrtat na šuplík.

Pokud jste ale zručný, můžete se pustit i do složitějších výtvorů. Stačí zapojit fantazii a originální skvost je na světě. Pár nápadů najdete ve fotogalerii.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu