Jak vyřešit spaní pro nečekané návštěvy

Nafukovací matrace je jedním řešením. Je levná a skladná.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
15. května 2017 15:01 / internet
  0   0
Určitě jste zažili tu situaci, kdy jste potřebovali nechat přespat přátele, ale narazili jste na problém, že nemáte vhodné místo. Máme pár nápadů, jak se na situaci připravit.

Pokoj pro hosty

Pokud máte velký dům, není nic lepšího než si v něm udělat pokoj pro hosty. Nemusí být zařízen luxusně, ale dvě postele s kvalitními matracemi, stolek a nějaká křesílka zcela postačí. A samozřejmě mít v pohotovosti vhodné lůžkoviny nebo alespoň deky a polštářky.

Nafukovací matrace

Už kdysi mívali doma lidé různé nafukovací matrace nebo skládací lehátka. Většinou to byla výbava na kempování. Dnes nemusíte být nadšenci pro cestování s karavanem, ale můžete mít za pár stokorun doma nafukovací matraci, která na rozdíl od její gumové předchůdkyně nesmrdí, ale pohodlně se na ní jeden či dva lidé vyspí.

Dokonce se nemusíte ani trápit s tím, že by bylo třeba matraci nafouknout ústy. Existují jednoduché elektrické vzduchové pumpy, které udělají dřinu za vás.

Rozkládací křesla či pohovka

Pokud při zařizování bytu počítáte s tím, že k vám bude jezdit hodně návštěv, že budete potřebovat často někoho nechat přespat, můžete pořídit nábytek do obýváku či jinam, který lze rozložit na lůžko. Existují křesla, ze kterých vznikne postel nebo pohovky, ze kterých uděláte obstojné dvoulůžko.

Některé rodiny tak řeší velmi malé bydlení, například v garsoniéře. Večer se rozestele, přes den se funguje s pohovkou.

Postel pod postelí

Další variantou může být nouzová nižší postel, která se schovává pod normální postelí. Nezabírá místo, ale pokud vznikne potřeba, je možné ji vytáhnout a buď nabídnout návštěvě nebo přeskupit děti do jednoho pokoje a jeden dětský pokojík nabídnout návštěvě. To je možné za předpokladu, že máte dva dětské pokoje.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

NASA potvrdila, že jsme vstoupili do zcela nového solárního cyklu. Čekají nás solární ohňostroje

Tech

Po sedmi letech přichází opět nový PlayStation. Objeví se začátkem listopadu

Dům a zahrada

Inspirace pro zavařování. Do sklenic mohou dýně, zelená rajčata i jeřabiny

Zavřít reklamu