Osvěžující spánek? Otočte postel správným směrem!

 Tipy a inspirace 
09. května 2017 05:52 / Marie Popelková
  12   2
📷
4 fotografie v galerii
Abyste se dobře vyspali, musíte se cítit v bezpečí. Shutterstock
Umístění postele a nábytku v ložnici významně ovlivňuje kvalitu spánku. Zkuste proto ložnici vhodně upravit a uvidíte, že se vám bude spát lépe. Nezapomeňte i na postele svých dětí.

Ložnice

V ideálním případě by ložnice měla být umístěna směrem na sever. Severnější strana je tou nejchladnější v domě a stále se v ní udržuje příjemný chládek. V létě vás navíc nebudí ostré slunce. Některá ranní ptáčata si ale v ranních slunečních paprscích libují – pro ty je vhodné umístění ložnice směrem na východ. 

Jak nasměrovat postel

Pro většinu lidí je správným směrem poloha – hlava na západ až sever, nohy pak východ až jih. Pokud trpíte nespavostí, situujte svou postel výhradně na sever. Umístění zde se doporučuje zejména starším lidem. Vhodné je také spát hlavou směrem k severozápadu nebo na západ. Tato poloha by měla zajistit hluboký spánek. Nevhodné je ale mít při spaní hlavu k oknu a ke dveřím. Pro klidný spánek byste tedy měli postel umístit tak, aby byla vaše hlava u zdi a abyste měli přehled o okně a dveřích. Tím se zajistí pocit bezpečí a vnitřního klidu. Postel ale nikdy neumisťujte přímo naproti dveřím. 

Zvolte vhodné barvy 

Pro kvalitní odpočinek jsou ideální tlumené odstíny šedé, béžové, světle hnědé, modré a zelené. Do ložnice se nehodí aktivní barvy, tedy žlutá, oranžová a červená. Tyto barvy nepoužívejte ani na povlečení a prostěradla. Během spánku by měla energie cirkulovat kolem celého vašeho těla. Vhodnou postelí je proto taková, pod kterou je volný prostor.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Dům a zahrada

Nic nerozzáří podzimní dny jako barvy chryzantém. Ozdobí nejenom balkony, ale i interiéry

Zavřít reklamu