Osvěžující spánek? Otočte postel správným směrem!

Abyste se dobře vyspali, musíte se cítit v bezpečí.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
09. května 2017 05:52 / Shutterstock
  12   2
Umístění postele a nábytku v ložnici významně ovlivňuje kvalitu spánku. Zkuste proto ložnici vhodně upravit a uvidíte, že se vám bude spát lépe. Nezapomeňte i na postele svých dětí.

Ložnice

V ideálním případě by ložnice měla být umístěna směrem na sever. Severnější strana je tou nejchladnější v domě a stále se v ní udržuje příjemný chládek. V létě vás navíc nebudí ostré slunce. Některá ranní ptáčata si ale v ranních slunečních paprscích libují – pro ty je vhodné umístění ložnice směrem na východ. 

Jak nasměrovat postel

Pro většinu lidí je správným směrem poloha – hlava na západ až sever, nohy pak východ až jih. Pokud trpíte nespavostí, situujte svou postel výhradně na sever. Umístění zde se doporučuje zejména starším lidem. Vhodné je také spát hlavou směrem k severozápadu nebo na západ. Tato poloha by měla zajistit hluboký spánek. Nevhodné je ale mít při spaní hlavu k oknu a ke dveřím. Pro klidný spánek byste tedy měli postel umístit tak, aby byla vaše hlava u zdi a abyste měli přehled o okně a dveřích. Tím se zajistí pocit bezpečí a vnitřního klidu. Postel ale nikdy neumisťujte přímo naproti dveřím. 

Zvolte vhodné barvy 

Pro kvalitní odpočinek jsou ideální tlumené odstíny šedé, béžové, světle hnědé, modré a zelené. Do ložnice se nehodí aktivní barvy, tedy žlutá, oranžová a červená. Tyto barvy nepoužívejte ani na povlečení a prostěradla. Během spánku by měla energie cirkulovat kolem celého vašeho těla. Vhodnou postelí je proto taková, pod kterou je volný prostor.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hubbleův teleskop zase funguje. Vesmír sleduje už 31 let

Tech

Pilot vylezl za letu na křídlo bombardéru, aby uhasil požár motoru

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Zavřít reklamu