Udělejte si z balkonu místo, na které se budete každý den těšit

 Tipy a inspirace 
06. května 2017 13:05 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
12 fotografií v galerii
Stačí se do toho pustit po hlavě, mít vizi a nebát se změny Shutterstock
Také patříte mezi ty, kteří si myslí, že balkon je moc malý na to, aby se na něm dal trávit volný čas? A tak jediné, k čemu jej využíváte, je pěstování rajčat v létě a chlazení piva a limonády v zimě? To je škoda, protože na něm můžete klidně lenošit, grilovat nebo si číst a ještě se u toho cítit jako na dovolené. Podívejte se na nápady, které vám z nudného balkonu udělají ráj.

Využít malý prostor

Vůbec není potřeba mít velký prostor k tomu, abyste si mohli sezení venku užívat. Udělejte si seznam věcí, které na balkoně chcete mít, poté si nakreslete plánek a vyzkoušejte si, jak bude váš balkon po úpravě vypadat. Mějte na paměti, že vše nemusí být pouze na zemi. Využijte zdi, strop i vzdušný prostor. Na detailech záleží.

Nábytek

Sezení a stolek musí být v první řadě z odolného materiálu, který je určen do venkovních podmínek. Do vybraného kouta umístěte sezení se stolkem. Zda vyberete ratanové židle nebo textilní křeslo pro dva, je jen na vašem vkusu. Když ale přes křeslo hodíte krásný potah a pár polštářků, na stolek dáte látkový přehoz, postavíte na něj dekorace a květiny, hned se budete na ranní kávu více těšit.

Textilie

Sezením to zdaleka nekončí. Kupte si záclonu a závěsy a na místě k sezení si vytvořte nebesa, která dodají prostoru hloubku, romantiku a pocit domova. Nebesa nebo markýzu si můžete vyrobit i ze závěsů, nebo látky, kterou máte doma. Stačí na jedné straně přivrtat, na druhé uvázat za zábradlí a pomyslná stříška je na světě. Když si na zem položíte zelený koberec z umělého vlákna, budete mít pocit, že jste na trávě.

Šňůra na prádlo

Pokud balkon nepoužíváte k sušení prádla, které sušíte doma na věšáku, můžete místo šňůry na prádlo natáhnout dva až tři provázky, po kterých necháte pnout květinu. Budete se hned cítit jako v krásné zahradě.

Květiny

Rostliny na balkon prostě patří. Kupte si větší květinu nebo stromek v květináči a uvidíte, jak se najednou váš nudný balkon promění. Květiny dávají místnostem život, a o balkonu to platí obzvlášť. Uvidíte, bude se jim tam dobře dařit, protože budou mít vše, co k životu potřebují. Menšími květinami vyplňte hluchá místa.

Dekorace

Mnoho lidí má na balkoně pouze jedu židli a malý stolek. Pak není divu, že se jim na balkon nechce a neberou ho jako přidanou hodnotu k bytu. Udělejte to naopak. Balkon si vymazlete stejně, jako třeba obývák, nebo ložnici. Klidně si na zdi zavěste obrázky, udělejte si poličku ze starých lísek na ovoce – jako polička na květiny nebo deky poslouží skvěle.

Světýlka

Není nic krásnějšího, než když si za teplého letního večera s partnerem, dětmi, nebo třeba kamarádkou, sednete na váš, teď již krásný, balkon, zapojíte světýlka, která můžete rozmístit na několika různých místech, dáte si váš oblíbený nápoj a kocháte se.

Podívejte se do naší galerie na inspirace, které vám nedají spát a možná se letos rozhodnete s vaším balkonem něco udělat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu