Jak čistit dřevoplast

 Tipy a inspirace 
16. července 2016 22:05 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Terasa z dřevoplastu Internet
Moderní terasové materiály jako jsou dřevoplasty, čili WPC si v poslední době získávají stále více příznivců.

Od dřeva jsou téměř k nerozeznání, ale na rozdíl od něj jsou téměř bezúdržbové. Ale během používání, může dojít k drobným nehodám, kdy na povrch například kápne olej z grilování či menší nehody vašimi ratolestmi, jako rozlité nápoje nebo popadané jídlo.

Terasová prkna by se měli umýt hned po montáži terasy, nejlépe pod tlakem maximálně 80 bar ze vzdálenosti asi 40 cm. Dojde tak k vyplavení prachu, který vznikl během výroby a montáže. Samotné kompletní čištění terasy stačí jednou, dvakrát ročně. Ideální na jaře a na podzim. Terasu omeťte nebo vysajte od základních nečistot, jako je listí a organická špína. Pak je nejlepší umýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou. Využít lze i vysokotlaký čistič pod tlakem opět max. 80 bar. V případě většího znečištění a odolných skvrn můžete terasu i snadno vykartáčovat v podélném směru.

Na všechno stačí saponát a voda


Během roku může na terase dojít k menším nehodám. Mastné fleky se na terase mohou objevit hlavně v době, kdy se na terase griluje nebo během teplých letních dnů, kdy se používají opalovací přípravky. Mastné fleky jako je olej nebo opalovací krém stačí nejprve umýt čistou vodou, potom dočistit jarovou vodou a houbičkou. Pokud je flek stále trochu vidět, díky působení slunce a deště se časem úplně ztratí. Materiál totiž není nasákavý a fleky nejdou do hloubky materiálu desky. Čím dříve mastné fleky odstraníme, tím lépe. V případě, že se vám skvrny přesto nedaří vyčistit, použijte speciální prostředek, který vám při koupi terasy prodejce doporučí. Určitě nepoužívejte agresivní rozpouštědla a ředidla.

Během grilování mohou na terasu odletět žhavé uhlíky z grilu, některým hostům upadne nedopalek od cigarety. Pod gril se doporučuje instalovat nehořlavá podložka. Když už k nehodě dojde, není třeba panikařit. Místo, kam uhlík dopadl, opláchněte čistou vodou. Když je deska suchá, středně granulovaných papírem nebo brusnou houbičkou místo po směru desky zbrousíme. Materiál při plných desek je plně probarvený a danému místu přebroušení nevadí. Flek se pak sám ztratí jen působením slunce a deště. Stejně postupujte pokud se vám stane nehoda s rozlitým červeným vínem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu