Vyrobte si jednoduchou, ale stylovou tabuli na vzkazy a upomínky

 Interier 
14. července 2017 10:30 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Papírová tabule vyplní hluché místo na zdi a je velmi užitečná Pinterest
Nákupní seznam, narozeniny známých, ale i vzkazy nebo nápady na výlety – to vše se vám honí v hlavě, ale jakmile to někam nezapíšete, často zapomenete? Vyrobte si stylovou rolovací tabuli, na kterou můžete všechny vaše myšlenky zapisovat!

Když úkol splníte, odškrtněte ho fixem. Jakmile budete mít odškrtnuté všechny zapsané úkoly, jednoduše odtrhněte celý list a z role natáhněte novou psací plochu.

Co budete potřebovat

K úplně nejzákladnější verzi vám bude stačit tyč o trochu delší, než role papíru, dvě plechová těsnění, dva šroubky a dva obrazové, nebo jiné zavrtávací háčky. A samozřejmě role papíru. Nejdříve sežeňte roli, ať víte, jak dlouhou tyč budete potřebovat.

Pokud chcete mít tabuli úplně dokonalou, kupte si tyč na záclony v požadovaném dekoru, navlékněte na ni roli papíru, povytáhněte ji do takové délky, která vám na vaše úkoly bude stačit a několik centimetrů nad koncem papíru ještě nabijte na zeď dřevěné prkno, aby vám papír neodstával od zdi. Totéž udělejte pár centimetrů pod samotnou rolí.

Pomoc v domácnosti

Takováto tabule nejen dobře vypadá, ale navíc vám může velmi pomoci ve vaší domácnosti. Nákupní seznam, nápady na dárky, narozeniny nejbližších, nebo třeba vzkaz pro manžela zapíšete v mžiku oka a už na ně nezapomenete. Vyrobte si jich klidně víc – velkou do předsíně a malou do kuchyně. V kuchyni si na ni můžete z mobilu opsat zjednodušený popis receptu, na který se chystáte a nebudete muset upatlanýma rukama opatrně sahat na svůj čistý telefon.

Oznámení a vzpomínky

Tabule vám poslouží i pro vaše kreativní nápady. Můžete s její pomocí třeba oznámit zásnuby – stačí napsat na tabuli vámi vymyšlený text, obrázky a co všechno vás napadne, vyfotit se před tabulí s partnerem, jak vás žádá o ruku a snímek rozeslat lidem, kterým vaše zásnuby nezvládnete říci osobně. Také s její pomocí skvěle zdokumentujete vaše těhotenství. Zapište si na tabuli stáří miminka, jeho velikost, váhu a vaše aktuální pocity a každý měsíc vyfoťte.

Pro malé malíře

Umístíte-li papírovou tabuli do dětského pokojíčku, zálibu v ní najdou i vaše děti. Když jim určíte, že toto je místo, kde mohou projevit veškerou svou kreativitu, už nebudete nacházet počmárané stěny, postele a skříně. Malým školákům můžete na tabuli psát i vzkazy na procvičení čtení. Třeba, že večeře je dnes v šest a o víkendu se jede do zábavního parku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech