Chcete být letos trendy? Vsaďte na eskapismus v interiéru!

 Interier 
10. května 2017 07:16 / Marie Popelková
  0
📷
7 fotografií v galerii
Letos podle designerů frčí eskapismus v interiéru. Jde o únikový koutek bez dosahu moderních technologií. Shutterstock
Slovo eskapismus pochází z anglického escape, což znamená únik. V souvislosti s interiérovým designem se toto pojmenování užívá pro místnost nebo koutek v bytě či domě, který je zcela odpoután od moderních technologií. Podle designerů je právě tento trend velkým hitem!

V dnešní přetechnizované době působí koutek v duchu eskapismu jako oáza klidu a bezpečí. Nikdo a nic vás zde nesmí rušit. Žádné mobily, tablety, počítače, televize či CD přehrávače. Jen vy, knížka či časopis a bytové doplňky, které dokáží spolehlivě navodit  uvolněnou atmosféru.

Do "únikového" zákoutí se podle designerů nejlépe hodí například pohodlný gauč, lenoška, ovčí kůže, huňaté pletené vlněné koberce, přikrývky, polštáře nebo sedací vaky. Výborná je ale třeba i houpací síť nebo polstrované okenní parapety.

Pokud váš byt neumožňuje vybudovat si celou klidovou místnost, nevadí. Zákoutí bez moderních technologií si můžete vytvořit i třeba v ložnici nebo jiném pokoji. Hlavní je, aby vám toto útočiště dokázalo navodit příjemnou atmosféru, měli byste se v něm cítit bezpečně a uvolněně. Trendu otevřených prostor a dispozic zřejmě už odzvonilo.

Vytvoření relaxačního koutku přitom nemusí hned zruinovat váš rozpočet. Mnoho věcí, které se do něj hodí, určitě někde v bytě najdete. Ideální jsou přírodní materiály a základem je pohodlné sezení či ležení. To ale můžete vytvořit i pomocí velkých polštářů. Příjemnou atmosféru určitě doladí i pár svíček. Pak už jen stačí třeba na chvilku zavřít oči a vnímat jen sebe sama. Uvidíte, že pak budete i každodenní a všudypřítomný stres daleko lépe zvládat.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu