Chcete být letos trendy? Vsaďte na eskapismus v interiéru!

Letos podle designerů frčí eskapismus v interiéru. Jde o únikový koutek bez dosahu moderních technologií.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
10. května 2017 07:16 / Shutterstock
  0   0
Slovo eskapismus pochází z anglického escape, což znamená únik. V souvislosti s interiérovým designem se toto pojmenování užívá pro místnost nebo koutek v bytě či domě, který je zcela odpoután od moderních technologií. Podle designerů je právě tento trend velkým hitem!

V dnešní přetechnizované době působí koutek v duchu eskapismu jako oáza klidu a bezpečí. Nikdo a nic vás zde nesmí rušit. Žádné mobily, tablety, počítače, televize či CD přehrávače. Jen vy, knížka či časopis a bytové doplňky, které dokáží spolehlivě navodit  uvolněnou atmosféru.

Do "únikového" zákoutí se podle designerů nejlépe hodí například pohodlný gauč, lenoška, ovčí kůže, huňaté pletené vlněné koberce, přikrývky, polštáře nebo sedací vaky. Výborná je ale třeba i houpací síť nebo polstrované okenní parapety.

Pokud váš byt neumožňuje vybudovat si celou klidovou místnost, nevadí. Zákoutí bez moderních technologií si můžete vytvořit i třeba v ložnici nebo jiném pokoji. Hlavní je, aby vám toto útočiště dokázalo navodit příjemnou atmosféru, měli byste se v něm cítit bezpečně a uvolněně. Trendu otevřených prostor a dispozic zřejmě už odzvonilo.

Vytvoření relaxačního koutku přitom nemusí hned zruinovat váš rozpočet. Mnoho věcí, které se do něj hodí, určitě někde v bytě najdete. Ideální jsou přírodní materiály a základem je pohodlné sezení či ležení. To ale můžete vytvořit i pomocí velkých polštářů. Příjemnou atmosféru určitě doladí i pár svíček. Pak už jen stačí třeba na chvilku zavřít oči a vnímat jen sebe sama. Uvidíte, že pak budete i každodenní a všudypřítomný stres daleko lépe zvládat.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu