Domov bez nábytku

Minimum nábytku může přiměřeně velkým místnostem prospět.
 Interier 
09. května 2017 20:31 / Internet
  0   0
Prázdné plochy vytvářejí přirozený a velmi potřebný kontrast ostatnímu zařízení a vnášejí tak do prostoru patřičné napětí. Ve vztahu zaplněného a volného prostoru by měla panovat harmonie a soulad.

Asi se shodneme na tom, že všechny obytné místnosti vypadají lépe, pokud nejsou nábytkempříliš zaplněné. Rozšířeným nešvarem postupného zařizování bývá nenápadné, plíživé, o to však záludnější obestavování všech stěn místností nábytkem. Ten pak místnost opticky zmenšuje a nepřiměřeně zahlcuje, interiér často působí nesourodě až chaoticky.

Postel? K čemu?

Dalším nepotřebným kouskem nábytku je rám postele, bez kterého se můžete úplně klidně obejít. Naprosto vám postačí pohodlná matrace. A v případě dětí (nebo neklidných spáčů) je matrace dokonce daleko lepším řešením. Při pádu z matrace totiž nebude dopad zdaleka tak tvrdý jako z vysoké postele.

Ložnice bez nábytku

Z ložnice se stává často odkladiště různých, ne vždy potřebných věcí. Kromě postelí musí většinou ještě pozřít velké úložné prostory neboli skříně, různé noční stolky, komody aj. Pod postelí najdete kufry po babičce, krabice s botami apod. Stačí si jen pořídit dostatek přenosných věšáků. 

Gauč a křesla také nepotřebujete

Centrem společenského dění je v každém bytě obývací prostor, který ale rozhodně nemusí obsahovat obligátní pohovku ani křesla. Pohodlné sezení (a klidně i ležení) si snadno zajistíte pomocí koberce a polštářů. Na podlaze navíc máte daleko větší prostor, můžete využít širší škálu poloh a jistě se na ni vejde i daleko více lidí.

Stolování bez stolu

Maminky nás sice učily, že jíst se má vždycky u stolu, ale pokud chcete mít byt úplně bez nábytku, obejdete se i bez jídelního či konferenčního stolu. Docela pohodlně si totiž vystačíte se servírovacím tácem, který vám poskytne pevnou oporu i dostatečnou plochu. Využít jej pak můžete pro snídaně v posteli i pro kávu s přáteli v obývacím pokoji.

Bez nábytku = bez věcí

Jedna z nepříliš oblíbených cest, jak omezit celkové množství nábytku, potažmo úložných prostor, vede k uvědomělé skromnosti a uvážlivým nákupům. Recept na to, jak důmnezahltit množstvím věcí, není nijak složitý: bohatě postačí nenakupovat zbytečnosti.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Tech

Je to tank, který plave jako loď, nebo člun, který střílí jako tank? Indonésie staví tankový člun

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Zavřít reklamu