Milujete japonské zahrady? Dají se udělat i v českém duchu!

Pokud si chcete vytvořit zahradu v japonském duchu, neměly by v ní chybět tři základní prvky - zeleň, kámen a voda.
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Exterier 
16. května 2017 06:27 / Shutterstock
  8   1
Máte rádi japonské zahrady, ale nemáte dostatek zkušeností s pěstováním bonsají či dostatek peněz na profesionálního architekta, který vám japonskou zahradu vybuduje na klíč? Svého snu se pořád ještě nemusíte vzdát! Zkuste se dálným východem jen inspirovat a vytvořte si japonskou zahradu v českém duchu.

Pokud chcete vytvořit iluzi japonské zahrady, neměly by v ní chybět tři základní prvky - kámen, voda a zeleň.

Zeleň

Není nutné hned shánět drahé dovozové bonsaje nebo výstavní koi kapry do jezírka. Harmonickou zahradu dokážete vytvořit i pomocí rostlin, které běžně rostou v našich končinách. Úžasně se pro tyto účely hodí nejen azalky, rododendrony či pivoňky, ale i stále zelený skalník, bergénie nebo voňavý a stále zelený zimolez. Do japonské zahrady v českém duchu se výborně hodí i kleče, jedlovce nebo kapradiny.

Voda

Vodní prvek vám zajistí jezírko. Nemusí být nijak obrovské, jeho velikost by měla být úměrná velikosti vašeho pozemku. A pokud chcete na zahradu dodat trochu dynamiky, nebojte se vybudovat i vodopád. Dá zahradě potřebnou energii a zvuk padající vody je navíc velmi uklidňující.

Kámen

Kámen dokáže s vaší zahradou hotová kouzla. Nejlepší je, pokud na zahradě použijete kámen, který je typický pro oblast, kde žijete. "Domácí" kámen totiž v prostoru zahrady vypadá nejpřirozeněji. Z kamenů můžete vytvořit nejrůznější skalky, suché zídky, nebo je jen tak zasadit do prostoru a doplnit výsadbou. Co se týče skalek, nemusí být osázeny jen klasickými skalničkami. Zkuste vytvořit skalku jen ze zelených rostlin, mechů a zakrslých jehličnanů. V zeleném kopci totiž kameny nádherně vyniknou. Pro japonské zahrady jsou důležité také cesty. Nebojte se proto si různé cestičky a klikaté stezky vytvořit. Ať už z písku, štěrku, hlíny nebo placatých kamenů.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Záhadu ruského podzemního komplexu se snaží vědci rozluštit pomocí snímačů kosmických částic

Tech

V Číně jezdí nejrychlejší vlaky. Dočká se i Česko v nejbližších letech takto rychlých vlaků?

Dům a zahrada

Chcete kuchyň podrobit úpravám, ale nevíte si rady? Pomoci vám může umění Feng Shui

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu