Jak sušit prádlo, aby krásně vonělo a nezatuchlo?

Sušení prádla vyžaduje pár pravidel
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
13. listopadu 2018 14:17 / Shutterstock
  0   0
Vlhkost, pocitový chlad i zatuchlý vzduch. S tím vším se potýkají mnohé domácnosti při sušení čerstvě vypraného prádla. A zvláště v podzimním sychravém období je tento problém velmi frekventovaný.

Pokud nemáte možnost pořídit si sušičku prádla, zkuste se alespoň řídit našimi radami, které vám v tomto článku přinášíme.

Prádlo do koupelny nepatří

Nejčastější chybou, kterou v bytě při sušení prádla děláme, je to, že necháme sušák v koupelně. Nebyl by to tak velký problém, kdyby bylo v místnosti okno nebo alespoň výkonný odsavač. Ale ruku na srdce: kolik z nás, kteří bydlíme v bytě, tuto možnost má?

Nepodceňujte větrání a topení

Ideální je proto sušák umístit do místnosti, kde se topí a zároveň se zde dá dobře větrat. A čím méně frekventovaná místnost bude, tím lépe. Ovšem pokud bydlíte v klícce o velikosti 1+kk, zřejmě vám tyto rady příliš nepomohou.

Abyste však předešli tomu, že vám prádlo bude zatuchat a nepříjemně zapáchat, stejně jako pohromě v podobě plísní, zkuste dodržet alespoň tyto základní kroky:

  • při ždímání zvolte nejvyšší možné otáčky, aby se prádlo zbavilo přebytečné vody
  • nedávejte prádlo přímo na topení, pokud nepotřebujete rychle usušit například ponožky
  • nestavte sušák těsně ke stěně, vzduch kolem něj potřebuje proudit
  • zvažte nákup kvalitního odvlhčovače

Pomocník jménem sušička

Do budoucna zvažte také možnost pořízení sušičky prádla. Pokud máte pračku s bočním plněním, dá se nový pomocník snadno umístit na ni. Moderní sušičky prádla jsou velmi účinné a dokážou s prádlem doslova zázraky. Nejen oblečení zbaví i poslední kapičky vody a navíc jej báječně načechrají, takže jej budete moci v drtivé většině případů uložit přímo do skříně. Navíc sušičky vydávají teplo, takže nebudete muset v koupelně přitápět.

A ještě skvělá zpráva pro ty, kdo o sušičce uvažují, ale přímo do koupelny by se jim nevešla. Tento spotřebič potřebuje ke své práci pouze elektřinu, takže si nemusíte lámat hlavu s připojením k odpadové trubce. Snadno si jej díky tomu můžete postavit třeba do chodby nebo komory. Na co si dát při jejím výběru pozor, se dočtete v našem článku zde.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Červenec na zahradě je ve znamení práce. Je třeba hnojit, zalévat i sklízet plody

Zavřít reklamu