Správně zvolené venkovní osvětlení dodá vaší zahradě tu pravou atmosféru

Venkovní osvětlení je bezpochyby jedna z prvních věcí, co návštěva vidí při příchodu na vaši zahradu či terasu.
 Tipy a inspirace 
27. června 2015 20:57 / Internet
  0   0
Existuje velmi rozmanitá škála osvětlení do zahrady. Dělíme je do tří hlavních skupin podle použití: orientační svítidla, užitkové nebo také funkční osvětlení (pro místa, kde probíhá aktivita nebo pracovní činnost) a světla dekorační, která dotvářejí vhodnou atmosféru a zdůrazňují určité místo na zahradě.

Osvětlení domu a fasády

Při osvětlování domu řešíme nejčastěji osvětlení fasády, kde lze použít celou řadu různých nástěnných svítidel, které svítí po zdi směrem nahoru nebo dolů nebo oběma směry, popř. svítí do prostoru (vhodné pro osvětlování teras a balkónů). Ke vchodu nebo vjezdu do domu používáme zpravidla nástěnné venkovní svítidlo s čidlem pohybu PIR, které je velmi praktické a skvělé jako ochrana před zloději. Jako účelové dále řešíme venkovní osvětlení příjezdových cest a chodníků, kde lze vybrat pojezdová zápustná svítidla nebo venkovní sloupky, které rozmístíme podél chodníku nebo cesty, kterou potřebujeme osvětlit.

V jednoduchosti je síla

Nejjednodušší a zároveň nejkrásnější a přirozené jsou lucerny a svícny, kde se o světlo postará mihotavý plamének. Několik svíček rafinovaně rozmístěných v okolí vyčaruje kouzelnou atmosféru a fantastické stíny.

Stylové lampy s originálním stínítkem

Součástí moderních zahrad často bývají pergoly, terasy či altány k posezení. V bytech odpočinkovou venkovní zónu nahrazují balkony a lodžie.

Atmosféra tvořená efekty

Dáváte raději přednost intimnímu osvětlení? Naším typem pro romanticky založené duše je svítící podstavec pod květináč vhodný do int/erieru i zahrad. A když měsíc září nad vaší hlavou a v jezírku rybičky si plavou, osvětlete vodní hladinu světly určenými pod vodu. Chcete zvýraznit keře? Použijte designové osvětlení v podobě reflektorů.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu