Obyčejný alobal dokáže s oblečením v sušičce divy

Prádlo ze sušičky bývá nadýchané a prakticky se nemusí žehlit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. února 2020 14:25 / Depositphotos
  37   0
Alobal nemusí nutně sloužit pouze k zabalení svačiny. Tento lesklý hliníkový materiál dokáže pomoci i v domácnosti, třeba při sušení prádla. Nevěříte?

Sušička prádla je opravdu neocenitelný pomocník v domácnosti. Kdo ji doma má, ten tento fakt může určitě potvrdit. Prádlo je z ní nejenom suché, ale prakticky jej není nutné už ani žehlit. K sušičkám lze dokoupit také celou řadu vychytávek, které dokáží prádlo provonět a načechrat. Ale na co utrácet peníze, když si řadu z nich můžete hravě vyrobit také doma?

Co umí kuličky

Také používáte při sušení prádla speciální kuličky? Jejich funkce je jasná. Tím, jak se kuličky pohybují s vaším oblečením, ho nadzvedávají a celkově ho provzdušňují. Díky tomu se tak i výrazně zkracuje doba sušení. Za stejným účelem se dávají do sušičky třeba tenisové míčky, anebo koupené gumové kuličky. Ale alobal vám přinese ještě jedno pozitivum.

Co umí alobal

Ten hlavní důvod je to, že alobal dokáže prádlo jednoduše zbavit statické elektřiny. Ta často vzniká během tření oblečení uvnitř bubnu. Pokud nechcete dostat při vyndávání ránu, nebo nechcete riskovat, že se na oblečení začnou lepit nečistoty, použijte právě alobal.

Stačí jedna až tři

Příště, až budete dávat prádlo do sušičky, připravte si aluminiovou fólii. Z ní si doslova umačkejte tři pevné kuličky. Ty by neměly být ani příliš velké, ani příliš malé. Optimální velikost je ta, když udržíte tři najednou ve své dlani. Tuto činnost můžete s klidem svěřit svým dětem. Jednu až tři kuličky, podle množství prádla, pak prostě přidejte ke každému sušení. O nic víc se nemusíte starat a jenom počkáte, až bude vaše oblečení suché. To je vše.

Tip na závěr

To, co vám kulička z alobalu skutečně nepřinese, to je provonění prádla. Nicméně s tím si vůbec nemusíte lámat hlavu. K prádlu přidejte jednoduše ještě vonící ubrousek, který si opět můžete snadno vyrobit i doma. Jak na to, jsme psali zde

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Tech

Vědci vynesli verdikt. Počítačová super inteligence bude pro lidstvo hrozbou, stroje nás jednou ovládnou

Dům a zahrada

Časté koupání může psovi ublížit. Vhodný interval mytí záleží i na typu srti

Zavřít reklamu