Prostor pod dřezem je často opomíjený. Je to škoda, dá se totiž skvěle využít

 Interier 
15. února 2020 14:51 / Marie Popelková
  0   0
📷
9 fotografií v galerii
Pod dřezem nemusí být skladiště Internet
Když si lidé zařizují kuchyň, myslí na kdejakou maličkost, na jednu věc ale mnozí často zapomínají. A to na prostor pod dřezem. Toto místo je ale opomíjeno zcela neprávem, když prostor dobře zorganizujete, proměníte jej rázem ve velmi praktický prostor.

Každý místo pod dřezem využívá jinak. Někdo zde schová odpadkový koš, další zde skladuje hrnce nebo čisticí prostředky. Když ale věnujete místu pod dřezem stejnou pozornost jako zbytku kuchyně, může vám skříňka sloužit daleko lépe.

Řešení není snadné

Vzhledem k tomu, že dřez, odpad a trubky prostor pod dřezem zmenší, není tak jednoduché s ním pracovat. I proto lidem tato skříňka slouží obvykle jako skladiště nejrůznějších věcí. A většinou je zde vše uspořádáno poněkud chaoticky. Jde to přitom i jinak.

Tříděný odpad

Dříve se nikdo separováním odpadu v domácnosti moc nezabýval, dnes už odpady třídí snad každý. Pokud i vy přemýšlíte, kam dát nádoby na tříděný odpad tak, aby byly vždy po ruce a přitom ukryté, vězte, že skříňka pod dřezem je ideálním místem.

Přehled díky organizérům

Jestliže máte obavy, že ve skříňce pod dřezem bude zas jen chaos, poohlédněte se po vhodných organizérech. A nezapomeňte na police. Ty mohou skříňku rozdělit horizontálně i vertikálně. Ať už se rozhodnete pro jednu či druhou možnost, nebo dokoce kombinaci obou řešení, vždy se najde nespočet možností využití. Organizérů či závěsných košů, které se umisťují na polici, existuje mnoho a díky nim budete moct své věci uskladnit přehledně.

Výsuvný panel

Do skříňky pod dřezem můžete dát také výsuvný panel, díky kterému opět optimálně využijete tento prostor. Oceníte jeho snadnou obsluhu i to, že jej lze dobře kombinovat s dalšími zásuvkami nebo koši. Využít můžete kovový systém nebo kombinaci plastových, případně dřevotřískových boxů.

Vysouvací šuplíky

Systém vysouvacích šuplíků je vhodný pro ty, kteří mají rádi vše úhledné a s jednoduchými tvary. Pod samotný dřez můžete umístit hned několik vysouvacích šuplíků. Mohou být po celé délce skříňky nebo rozdělené do více sekcí. Organizéry v nich vám pomohou mít vše elegantně po ruce.

Rohová skříňka

Zoufat nemusíte ani tehdy, pokud máte dřez v rohu. I tato verze má elegantní řešení. Otáčecí drátěný systém umožní dostat se ke všem uloženým věcem bez námahy a snadno.

Rozdělení na tři části

Celou skříňku jde také rozdělit na tři části. Každá z nich se otevírá za pomocí svých dvířek nebo šuplíků. Šuplíky po bocích dřezu jsou sice užší, ale o to lépe se do nich ukládají věci. Můžete ji využít na kořenky, zápalky, houbičky, hadříky, čaje a jiné potřebnosti.

Využijte i dvířka

Ani dvířka nemusejí zahálet. Zavěste nebo na ně našroubujte organizér na houbičky, sáčky či kávové filtry. Někdo dvířka kuchyňských skříněk vužívá i k uskladnění poklic na hrnce. O tom, co není vhodné dávat do spodních skříněk kuchyňské linky, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Dům a zahrada

Existuje několik znaků, díky kterým poznáte, že orchidej potřebuje zalít

Zavřít reklamu