Co zasadit do truhlíků na podzim?

 Exterier 
27. září 2019 10:12 / Eva Vogelová
  0
📷
11 fotografií v galerii
Vřes si můžete pořídit v několika barvách Depositphotos
Na podzim éra letniček končí. Okrasné petúnie či surfinie pomalu doznívají, za chvíli už venku nevydrží, protože tam pro ně bude zima. Bez barevných květů však bude balkon smutný. Nahraďte je rostlinami, které odolají prvním mrazům.

Na podzim nemusíte mít prázdný balkon bez truhlíků. Nechte ho znovu rozzářit květinami. Můžete do něj nasázet různé květiny, které se vám budou líbit a nevadí jim zima. Zjistěte, jaké vám na podzim za oknem neuhynou.

Vřes

Vřes má několik odrůd, které se od sebe odlišují různou barvou květů a listů. Můžete je zkombinovat do jednoho truhlíku, aby vypadal bohatě. Vřesy mají rády vlhkost, ale nemělo by se to s ní přehánět. Rozhodně nepotřebují příliš vydatnou zálivku.

Substrát by neměl být permanentně nacuclý vodou. Kořenům by byl zamezen průchod ke kyslíku, takže by nemohly dýchat a uvadly by. Pokud ho plánujete nechat přes velkou zimu na mrazech, obalte ho textilií, aby neumrzl. Na podzim by neměl mít s venkovní teplotou žádný problém.  

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou barvu vřesu zvolit, prozradíme vám, že údajně bílý přináší do domu štěstí. Nejenže vřes vypadá hezky, ale má i další pozitivní stránky. Všem druhům vřesů jsou přisuzovány detoxikační účinky. Dokonce pomáhají při zánětu močových cest a revmatismu.

Okrasná kapusta

Okrasná kapusta se od klasické příliš neliší, pouze tím, že byla vyšlechtěna s otevřenou růžicí barevných listů. Jde o okrasnou rostlinu, která má několik odrůd. Stejně jako vřes je okrasná kapusta schopná přežít chladnější počasí, ale ne příliš silné mrazy. Střed rostliny se vybarvuje až ve chvíli, kdy noční teploty klesnou pod deset stupňů.

Na sázení semen je už letos pozdě, to se mělo dít do konce června. Můžete si však okrasnou kapustu koupit už předpěstovanou v různých zahradnictvích. Ve chvíli, kdy se růžice listů zbarví, není potřeba rostlinu příliš zalévat.

Chryzantéma

Chryzantéma je typickou podzimní rostlinou. Krásně kvete, budete nadšení z její záplavy květů. Má hned několik odrůd, které se od sebe liší velikostí květů a jejich barev. Vydrží vám venku celý podzim až do prvních mrazíků.

Na zimu ji už musíte schovat. Pokud teploty klesnou pod nulu, přestane se jí dařit. Substrát udržujte stále mírně vlhký, dejte pozor, abyste ho nepřelili. Na podzim si můžete na zahradě vysadit keř s drobným ovocem. Jak na to?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu