Jaký si zvolit materiál zahradního nábytku, aby vám vyhovoval?

 Exterier 
19. června 2019 14:29 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
I zahradní nábytek by měl být pohodlný Shutterstock
Letní dny přímo vybízejí k tomu, abyste si udělali pohodlí na terase. Pokud se chystáte pořídit si nový zahradní nábytek, měli byste si dobře rozmyslet, z jakého materiálu by měl být. Ten je totiž určující z hlediska praktičnosti, estetiky a pohodlí.

Relaxování na zahradě vás nabije novou energií. Letní počasí vám to umožní, už jen stačí si pořídit vhodný nábytek, abyste se na své zahradě cítili stoprocentně spokojeně.

Dřevo

Lidé si nejčastěji pořizují nábytek ze dřeva. Není divu. Dřevo totiž odolává teplotním změnám a plísním. Čím tvrdší si vyberete dřevo, tím lépe, protože bude mít delší životnost. Kvalitní zahradní nábytek je vyrobený z buku, dubu a akátu.

Počítejte s tím, že kvalitní dřevo bude dražší. Zahradní nábytek ze smrku a borovice vás bude stát méně, ale jeho odolnost a životnost nebude tak vysoká. Vybírejte pouze dřevěný nábytek, který je ošetřený. Může být voskovaný, lakovaný nebo barvený.

Plast

Plastový nábytek nevypadá tak dobře jako dřevěný, ale je praktický. Nic se mu nestane, když zmokne. Snadno ho můžete umýt a není drahý. Má však své mouchy. Snadno se poškrábe a nemůžete ho nechávat dlouhodobě na sluníčku.

Pokud jste si však plast oblíbili, dnes si již z něj můžete pořídit kvalitní zahradní nábytek. Vyrábí se v kombinaci s ocelí a hliníkem. Díky tomu vydrží mnohem déle než obyčejný nábytek pouze z plastu.

Umělý ratan

Umělý ratan je na rozdíl od toho pravého levnější. Přežije nepříznivé počasí, odolá dešti i slunečním paprskům. Nepraskne vám, je pružný a hladký. Pravý ratan by se vám mohl poměrně snadno poškodit, jeho imitace je praktičtější. Umělý ratan by vám neměl ani vyblednout. Můžete si ho vybrat v několika barvách.

Hliník

Zahradní nábytek z hliníku vypadá velmi dobře, je lehký, ale bude vás studit. Museli byste si na něj koupit pokrývky. Pokud chcete, aby vám vydržel dlouho, měl by být vyrobený z kvalitního hliníku.

Kvalitu hliníku poznáte podle síly materiálu, ideální rozměr pro zahradní nábytek je zhruba jeden a půl až dva milimetry. O tom, jak si zpříjemnit posezení na terase, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...