Oblečení plné fleků od trávy? Skvěle zabírají tyto domácí suroviny

 Tipy a inspirace 
12. června 2019 10:44 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Když si se skvrnami neporadí běžný prací prostředek, zkuste babské rady Internet
Fleky od trávy na oblečení dokáží potrápit nejednu hospodyňku. Nicméně, hravě si s nimi poradí i domácí prostředky. Víme, které zabírají.

Se skvrnami od trávy je to jako na houpačce. Někdy zabere obyčejný prací prostředek, jindy ani ty nejsilnější odstraňovače skvrn. A obzvláště, pokud se jedná o skvrny staršího druhu. A protože se pomalu blíží léto a prázdniny, je potřeba se na tyto typy skvrn dobře "vyzbrojit". 

Technický líh

Možná, že se vám to nebude na první pohled zdát, ale technický líh si skutečně se zeleným barvivem dokáže poradit. Malé množství naneste na houbičku a skvrnu zlehka potírejte. Na houbičku příliš netlačte, abyste nepoškodili barevnost látky. Pokud je skvrna stále vidět, namočte ji do mýdlové vody a pak vyperte. 

Na trávu octem či citronem

Naneste trochu octa na skvrnu a potírejte ji houbičkou nebo hadříkem. Následně vyperte daný kousek oblečení v pračce na klasickou teplotu. Nejen ocet, ale i další kyselé tekutiny by si měly se skvrnou poradit. Třeba citron. Potírejte skvrnu rozkrojeným citronem nebo na ni nakapejte citronovou šťávu. Nezapomeňte látku následně vyprat.

Žlučové mýdlo

Staré dobré žlučové mýdlo, nebo také mýdlo s jelenem, je další skvělý, a hlavně osvědčený způsob, jak se zbavit nevzhledného zeleného fleku. Potřete skvrnu od trávy mýdlem a nechte chvíli působit. Následně vyperte klasicky v automatické pračce na 40 °C.

Na bílé peroxid

Ještě větší problém bývá odstranit travní skvrny z bílého oblečení. Pokud vám nefunguje ani jeden z výše zmíněných postupů, pak vsaďte na peroxid vodíku. Ten odstraní všechny drobné nečistoty, které na látce mohou zůstat. Až poté vyperte v automatické pračce. Kromě trávy si peroxid dokáže poradit ještě s jednou věcí, o které jsme psali zde.

Tip s mlékem

Máte-li strach, že vám citron, ocet nebo líh zničí vaši krásné a drahé oblečení, pak můžete otestovat ještě účinek mléka. Namočte ušpiněnou látku přes noc do mléka a následně protřete v rukách. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...