Při výběru sedačky nepodceňte její barvu. Jen tak docílíte harmonického celku

 Interier 
13. června 2019 12:02 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Barva sedací soupravy ovlivní celý interiér Shutterstock
Sedací souprava bývá obvykle dominantou obývacího pokoje. Lidé v prvé řadě řeší její tvar nebo materiál potahu. Aby ale sedačka dobře ladila se zbytkem interiéru, je třeba se zamyslet i nad její barvou.

Možná zařizujete nový byt nebo se jen snažíte proměnit ten původní. Pokud vás čeká v nejbližší době nákup sedací soupravy, měli byste dopředu zvážit, jaké barvě dáte přednost. Někdy je lepší sáhnout po neutrální černé nebo šedé, jindy do ineriéru skvěle zapadne sedačka v nápadném žlutém, červeném či jinak barevném tónu. A pokud toužíte po sedače v bílé barvě, je nutné zvážit všechna pro a proti, abyste později svého rozhodnutí nelitovali.

Klasika, která nikdy nezklame

Pokud se bojíte experimentovat a neradi byste sáhli vedle, poohlédněte se po černé, šedé nebo hnědé sedačce. V případě těchto barev je jedno, jak budete mít obývák vymalovaný a jaké v něm budete mít doplňky. Pokud budou v jednom stylu, nemůže to dopadnout zle.

Podle bytových designerů je ale vždy dobré kombinovat v obývacím pokoji maximálně tři základní druhy barev a pak si už jen pohrát s jejich tóny. Pokud zvolíte neutrální barvu sedací soupravy, nemusíte se bát oživit ji třeba polštáři ve výrazných barvách. To pak interiéru dodá ten správný šmrnc.

Bílá sedačka vyžaduje péči

Pokud se rozhodnete pro bílou sedací soupravu, můžete si být jisti, že bude prakticky v jakémkoliv interiéru vypadat luxusně. Tento dojem je ale vykoupen náročnější péčí. Na bílé pohovce bude totiž vidět každý flíček. Pokud tedy máte malé děti nebo chlupaté domácí mazlíčky, není bílá barva sedačky zrovna optimální volbou. Pokud vám ale nevadí se o sedačku pravidelně starat a pečovat o ni, klidně do bílé barvy jděte. Bílá sedací souprava váš obývák nádherně prosvětlí a rozzáří.

Ke světlé sedací soupravě si můžete dovolit barevně výraznější nábytek, ale i bílý. Pokud ovšem netoužíte po sterilně bílém prostředí, můžete pak do obýváku vnést život pomocí barevných doplňků. Bílá sedačka také dobře vynikne v prostoru s tmavší podlahou.

Výrazné barvy nejsou tabu

Pokud vám nechybí odvaha, klidně si pořiďte i sedačku ve výrazné barvě. Dobře zapadne do interiéru, který je vymalován jemnými odstíny. Červená, modrá, fialová nebo zelená sedací souprava dobře ladí například s moderním černo-bílým nábytkem. Žlutá, oranžová i červená sedačka působí dobře i v kombinaci s moderním nábytkem v teplých přírodních odstínech.

Pokud už ale zvolíte výraznou barvu sedačky, je dobré zvolit takový odstín, který se vám opravdu líbí. Ať se vám brzy neohledí.

Záleží i na velikosti prostoru

Barvu sedačky byste měli podřídit i tomu, do jak velkého prostoru nábytek pořizujete. Pokud váš obývák připomíná taneční sál, můžete bez problémů sáhnout i po tmavších barvách, jako je například černá, vínová, tmavě hnědá nebo tmavě modrá. Máte-li k dispozici jen menší prostory, volte raději barvy světlejší, jako je béžová, světle modrá, písková nebo třeba i bílá. O tom, podle čeho vybrat tvar a typ sedací soupravy, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

Tankery KC-10 jdou do důchodu. Stroje s přezdívkou Big Sexy nahradí KC-46 Pegasus