Vodka, cola, ocet i soda: Obyčejné suroviny jako neobyčejní pomocníci

Na změkčení vodního kamene je doslova kat jedlá soda
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. října 2019 10:33 / Shutterstock
  6   0
Je mnoho odstraňovačů skvrn, kdy nám jejich výrobci zajistí stoprocentní účinnost. Ne však vždy mohou hospodyňkám vyhovovat, ať už chemickým složením, zápachem nebo i cenou, která nebývá vždy nízká. Je však několik způsobů, jak si lze odstraňovač skvrn a vodního kamene ve sprchovém koutu vyrobit doma, snadno a levně.

Vodka, cola. Mnoho z nás by si dozajista při pohledu na zaschlé kapky a vodní kámen na skle sprchového koutu s chutí tento nápoj dali. Je však způsob, jak lze tyto tekutiny využít, aniž bychom riskovali protialkoholní léčení. Kromě toho, získat lesknoucí se sprchový kout lze i dalším, levnějším způsobem. K tomu vám pak bude stačit ocet, prostředek na nádobí a teplá voda.

Domácí odstraňovač skvrn z coly a vodky zatočí s vodním kamenem

Smíchejte colu a vodku v poměru 1 : 1, směs nalijte do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte na místa, která chcete vyčistit a nechte roztok působit, aby se rozpustil vodní kámen na postižených místech, a nechte uschnout. Tento způsob opakujte několikrát. Vodní kámen se nakonec rozpustí zcela.

Ocet, teplá voda a čistící prostředek, výsledek je zaručen

Zázrak jménem ocet, teplá voda a prostředek na nádobí pomůže odstranit skvrny z vašeho sprchového koutu naprosto stoprocentně, navíc skla nebudete mít se šmouhami, ale krásně lesklá, a to vše bez větší námahy. 

Voda a ocet, skvělá kombibace

Do nádoby smíchejte dva díly octa, díl prostředku na nádobí, vše dejte do čtyř dílů teplé vody. Smíchejte, opět nalijte do nádoby s rozprašovačem. Skla sprchového koutu postříkejte a drsnější stranou houbičky rozetřete. Pak už stačí stěrka na okna, kterou stáhnete směs z ploch. Pak už jen vyleštěte suchým hadříkem. Výsledek bude stát za to. 

Zkuste sodu, nenápadnou přísadu s velkým účinkem

Na změkčení vodního kamene je doslova kat jedlá soda. Vyrobte si doma roztok, podle potřeby, z teplé vody, jedlé sody a pár kapek citronu. Opět roztok nalijte do nádoby s rozprašovačem, nastříkejte na místa, kde se potřebujete zbavit vodního kamene. Nechte roztok působit. Poté opět směs nastříkejte a vodní kámen se ztratí. Navíc, citronové aroma dodá vaší koupelně příjemnou vůni. Dále čtěte: Využijte sílu tea tree oleje při úklidu i praní. Budete překvapeni, co dokáže.

Jana Jančová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu