Využijte sílu tea tree oleje při úklidu i praní. Budete překvapeni, co dokáže

 Tipy a inspirace 
07. září 2019 10:00 / Šárka Sokolská
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Tea tree olej se získává z čajovníku Internet
Tea tree olej je asi jeden z nejpoužívanějších esenciálních olejů vůbec. Má totiž nejenom široké využití v kosmetice, ale i v domácnosti. Pár tipů vám představíme.

O tom, že tea tree olej, který se získává z čajovníku, má ve vztahu k našemu zdraví spoustu předností, zřejmě nikdo nepochybuje. Pomáhá s nejrůznějšími kožními nemocemi, desinfikuje rány, zatočí s lupy, uvolní ucpaný nos, zahubí vši. Ale možná jste nevěděli, že ho můžete využít i v domácnosti, jako třeba při úklidu.

Přírodní osvěžovač

Tea tree olej můžete využít jako osvěžovač pro vaše prádlo. Pokud vám tedy vaše prádlo nevoní, použijte tea tree olej a smíchejte jej s pracím prostředkem. Stačí pár kapek a uvidíte, jak bude vaše prádlo nejenom svěže vonět, ale také bude krásně vydesinfikováno. Stejně tak vám krásně provoní i domácnost. Stačí přidat pár kapek do aroma lampy nebo difuzéru. Vzduch se nejenom krásně pročistí, ale zbavíte jej nejrůznějších bakterií, virů a plísní, které v něm kolují. 

Univerzální čistič

Sílu olejíčku můžete využít i při úklidu domácnosti. Vyrobte si univerzální čistič, který vám krásně vyčistí všechny omyvatelné povrchy a rovněž je zbaví bakterií. Navíc ušetříte peníze i místo za pořizování a skladování několika nejrůznějších čisticích prostředků. Smíchejte 2 šálky horké vody s půlkou šálku octa a přidejte 10 kapek olejíčku. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a můžete začít s úklidem. 

Zatočí se zápachem z bot

Zápachající obuv trápí nejenom muže, ale mnohdy i ženy. Různé spreje do bot ale stojí nemalé peníze. Nicméně vyrobit si můžete i domácí pohlcovač zápachu, jehož základem je právě tea tree olej. Smíchejte si 5 lžic jedlé sody a 5 kapek tea tree oleje. A voňavý pytlíček můžete rovněž využít jako osvěžovač do šatníku nebo odpadkového koše. Další tipy, jak se zbavit nepříjemného zápachu v domě, jsme psali zde.

Desinfekce nářadí

Máte doma posilovací nářadí? I to je potřeba čas od času vydesinfikovat a vyčistit. Opět si smíchejte 2 šálky horké vody s 10 kapkami tea tree oleje, ale místo octu přidejte pár kapek eukalyptového olejíčku. Směsí ošetřujte sportovní náčiní pravidelně. 

Vana jako nová

Pokud se potýkáte doma s vodním kamenem a usazeninami, které se vám tvoří na vaně nebo umyvadle, sáhněte po domácím přípravku z tea tree oleje. Smíchejte 3/4 šálku sody s 1/4 šálku tekutého mýdla a 1 lžící vody. K tomu přidejte 15 kapek tea tree oleje a trochu octa. Touto směsí vydrhněte vanu nebo umyvadlo. Uvidíte, že bude nejenom jako nová, ale díky desinfekčním účinkům tea tree oleje nemají šanci ani nejrůznější plísně, které se v koupelnách často objevují.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu