Deka či pléd zútulní vaše bydlení a navíc vás i příjemně zahřejí

Pořiďte si pár originálních kousků, které nechte volně položené přes gauč či křeslo. Váš obývák se tak během chvilky zútulní a vám naskytne příjemné hřejivé teplo domova.
 Interier 
01. listopadu 2015 20:30 / Wikimedia Commons/Arr4
  0   0
Odpočinek je něco, co si každý z nás dopřeje s maximální chutí. Po náročném dni v práci se rádi uvelebíme před televizní obrazovkou a pustíme si oblíbený film nebo pořad. Aby bylo vaše lenošení úplné, pak k němu, zvláště v chladnějších obdobích roku, potřebujete příjemnou deku nebo pléd.

Deky, plédy, přikrývky, přehozy patří ke skupině bytových doplňků, která mimo svou praktickou funkci zastává i tu estetickou. Jejich hlavní čas přichází právě teď, v období podzimu a zimy. Avšak přehozy z lehčích materiálů jsou aktuální i v teplejších měsících.

Všechny deky, ale i pletené plédy můžete také použít jako přehozy, a tím velmi rychle proměnit náladu v místnosti. Plédy z pružných materiálů se hodí k přehození přes křesla, která přesně obejmou, kdežto pevnější šité deky jsou vhodné spíš jako přehoz přes postel. Častokrát bývají oboustranné a efekt krásně vyzní právě na velké ploše lůžka.

Tohle řešení ocení i rodiče malých dětí a majitelé chlupatých mazlíků – deka či přehoz se určitě snadněji perou nebo čistí než čalounění sedačky. Nehledě na to, že chrání potahy před ošoupáním a poškozením.

Není snad domácnosti, kde by se nenacházel nějaký ten přehoz, potah, pléd nebo přikrývka. Většina domácností si to dnes už bez těchto pomocníků ani nedovede představit. V létě poslouží jako podložka na trávě, v zimě zahřeje, schová nám peřiny, aby se neumazaly, pokud se nám během dne po posteli válí děti a podle typu i zbarvení, ozdobí byt a splynou s ostatními bytovými dekoracemi. Když se nad tím zamyslím, tak mnohdy stárnou s námi. Spousta lidí také starší deky a plédy využije při grilování na zahradě nebo posezení na balkóně. Kolikrát stačí jen dozdobit nějakou mašlí nebo třásničkami a dodáme tomu nový břink. Fantazii se prostě meze nekladou…
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Tajemnému významu egyptských pyramid věřil i Isaac Newton

Tech

Až zemřete, Microsoft vás vzkřísí jako chatbota. Online budete žít dál

Dům a zahrada

Psí plemena, která nesnáší mráz ještě více než vy

Zavřít reklamu