Deka či pléd zútulní vaše bydlení a navíc vás i příjemně zahřejí

 Interier 
01. listopadu 2015 20:30 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pořiďte si pár originálních kousků, které nechte volně položené přes gauč či křeslo. Váš obývák se tak během chvilky zútulní a vám naskytne příjemné hřejivé teplo domova. Wikimedia Commons/Arr4
Odpočinek je něco, co si každý z nás dopřeje s maximální chutí. Po náročném dni v práci se rádi uvelebíme před televizní obrazovkou a pustíme si oblíbený film nebo pořad. Aby bylo vaše lenošení úplné, pak k němu, zvláště v chladnějších obdobích roku, potřebujete příjemnou deku nebo pléd.

Deky, plédy, přikrývky, přehozy patří ke skupině bytových doplňků, která mimo svou praktickou funkci zastává i tu estetickou. Jejich hlavní čas přichází právě teď, v období podzimu a zimy. Avšak přehozy z lehčích materiálů jsou aktuální i v teplejších měsících.

Všechny deky, ale i pletené plédy můžete také použít jako přehozy, a tím velmi rychle proměnit náladu v místnosti. Plédy z pružných materiálů se hodí k přehození přes křesla, která přesně obejmou, kdežto pevnější šité deky jsou vhodné spíš jako přehoz přes postel. Častokrát bývají oboustranné a efekt krásně vyzní právě na velké ploše lůžka.

Tohle řešení ocení i rodiče malých dětí a majitelé chlupatých mazlíků – deka či přehoz se určitě snadněji perou nebo čistí než čalounění sedačky. Nehledě na to, že chrání potahy před ošoupáním a poškozením.

Není snad domácnosti, kde by se nenacházel nějaký ten přehoz, potah, pléd nebo přikrývka. Většina domácností si to dnes už bez těchto pomocníků ani nedovede představit. V létě poslouží jako podložka na trávě, v zimě zahřeje, schová nám peřiny, aby se neumazaly, pokud se nám během dne po posteli válí děti a podle typu i zbarvení, ozdobí byt a splynou s ostatními bytovými dekoracemi. Když se nad tím zamyslím, tak mnohdy stárnou s námi. Spousta lidí také starší deky a plédy využije při grilování na zahradě nebo posezení na balkóně. Kolikrát stačí jen dozdobit nějakou mašlí nebo třásničkami a dodáme tomu nový břink. Fantazii se prostě meze nekladou…
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...