I odolné skvrny se dají zlikvidovat. Vyrobte si levné domácí čističe jen z pár surovin

Nábytek, koberce i sedačky lze vyčistit bez námahy
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
16. července 2019 09:36 / Shutterstock
  8   0
Už jste vyzkoušeli nejrůznější přípravky na odstraňování skvrn z nábytku, sedaček, potahů, oblečení i bot a nic nezabralo? Máme pro vás tipy, jak si lze jednoduše a dostupně poradit. Zbavte se chemických přípravků a vyrobte si účinné čističe skvrn, které vás navíc budou stát jen pár korun.

Každý z nás se během života setkává se skvrnami různého typu a díky tomu se na trhu vyskytuje mnoho chemických i přírodních čističů, které tyto skvrny pomáhají odstranit. Vy si ale můžete vyrobit vlastní, přinášíme pár inspirací. Na vše vám postačí ingredience, které najdete v každé domácnosti.

Nábytek, koberce i sedačky lze vyčistit bez námahy

Co budete potřebovat na výrobu čističe skvrn na nábytku:

  • 100 ml 9% octa
  • 100 ml tekutého mýdla
  • 100 ml minerálky
  • láhev s rozprašovačem
  • kartráč

Nezapomeňte, že čím dříve skvrnu vyčistíte, tím méně se při jejím ostranění nadřete. Tento domácí odstraňovač nečistot si však i s těmi staršími fleky poradí. Stačí, když všechny přísady smícháte, směs nalijete do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte roztok na skvrnu a nechte působit 15 minut. Potom místo vyčistěte kartáčem. Na starších skvrnách nechte směs působit déle.

Bílé tenisky budou zase zářit

Bílé tenisky jsou stále v módě a letos „letí“ i k šatům. Je však doslova módní trapas, pokud jsou špinavé a zašedlé. Pokud je vyperete běžným způsobem v pračce, může se dokonce stát, že získají nažloutlý nádech. Je však způsob, jak lze získat jejich původní bílou barvu. Budou vypadat zase jako nové. Stačí si připravit směs ze sody a octa.

Ingredience na čistič tenisek:

  • 125 ml octa
  • 60 g sody
  • kartáček

Sodu a ocet smíchejte a kartáčkem naneste na povrch tenisek. Nechejte ji působit 30 minut. Pak tenisky vymáchejte ve studené vodě.

Ještě jeden letní tip, ten zatočí se zápachem bot

Zvlášť v létě hrozí, že naše obuv nebude zrovna dvakrát voňavá. I s tímto problémem  je snadné si poradit. Stačí na to 60 g kukuřičného škrobu a 30 g sody. Zamíchejte v uzavíratelné sklenici (třeba v zavařovačce). Před nazutím bot posypte touto směsí jemně jejich vnitřek.
 

Jana Jančová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Chtěli byste vědět, kdy zemřete? Vědci hledají teorie, jak výsledek poměrně jednoduše zjistit

Tech

Ve vojenských laboratořích zřejmě vzniká zbraň, která bude umět zabíjet na základě zadání DNA nebo...

Dům a zahrada

Kotoučová pila je dobrý pomocník, dodržujte ale zásady bezpečnosti

Zavřít reklamu