Ozdobte Váš domov sušenými květinami

Okouzlující aranžmá ze suchých květin pro vaši inspiraci.
 Tipy a inspirace 
28. října 2016 16:09 / Internet
  0   0
Sušené květiny, větvičky a různé jiné rostlinky mohou být velmi hezkou ozdobou našich domácností. Jsou trvanlivé a i v zimě připomenou příjemnější roční období.
Sušené rostliny váš domov nejen krásně provoní, ale i zkrášlí. Vybrat si můžete ze široké škály tradičních i exotických rostlin. Možností pro využití sušených rostlin je mnoho. Použít je můžete samostatně nebo v kombinaci se sušenými plody.

Druhy květin k sušení


Ze zahrad lze sušit mnoho rostlin, slaměnky, růže, levandule, šalvěj, hortenzie až po „penízky“, astry a podobně. Na loukách a polích lze sbírat různá stébla trav a kvítí, chrpy a bodláky, klasy obilí. V lese či na jeho okrajích najdeme třeba přesličku, ale také různé plody a větévky s listy, pěkné jsou i větvičky s trním. K dekoraci lze použít i seno či různé mechy.

Suché květiny můžeme lehce nabarvit


Je třeba počítat s tím, že když se květiny usuší tak změní barvu, ztmavnou. Nic se ale neděje, pokud se vám jejich výsledná barva nelíbí, vemte do ruky obyčejné anylinkové barvy a vybarvěte si je, pak je opět nechte zaschnout a můžete se těšit z nevšední a velmi originální barvy. Třeba z modrých, nebo černých růží.

Aranžmá


Bohatou kytici na stůl vytvoříte za pomocí zelené květinářské pěny, kterou umístíte dostředu mísy, do ní pak zapícháte jednotlivé stvoly. Tuto pěnu koupíte v potřebách pro zahrádkáře nebo kutily. Protože jde o suché květiny, můžete využít i proutěné ošatky a květiny aranžovat do ní.

Dobrý tipem je usušit si květiny, které voní i po uschnutí. Krásná je levandule, pokud k ní z volíte vhodnou vázičku, jistě vás potěší nejen tím jak vypadá, ale i tím, jak pěkně provoní váš domov.

Dalším tipem je sušené květy rozložit na stylový talířek. Doprostřed umístíte svíčku nejlépe v barvě květů.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Tech

Sedmnáct legendendárních bombardérů B1-B jde do armádního důchodu

Dům a zahrada

Popel ze dřeva vám pomůže k bohaté úrodě i zelenému trávníku

Zavřít reklamu