Podzimní dekorace! Inspirujte se v přírodě.

Dary podzimu
 Interier 
14. října 2016 22:24 / Internet
  3   0
Podzimní příroda nám nabízí plnou náručí krásné květy, plody, listy a jiné přírodniny, které můžeme využít do podzimních aranžmá.
Podzim je bohatý na materiál, který můžete při výrobě dekorací využít – krásně barevné listy, květy hortenzií, šípky, ozdobné i jedlé dýně, kůra…

S příchodem podzimu si totiž interiér žádá změnu, zejména, co se barevnosti a motivů týče. Inspirací by samozřejmě měla být příroda. V ní najdete především červenou, oranžovou, žlutou, hnědou a zlatou barvu. Tyto tóny rozhodně nejsou smutné a dekorace v těch správných odstínech vytvoří tu pravou podzimní atmosféru.

Plody


Stromy a keře se snaží na poslední chvíli zajistit základ pro budoucí potomstvo, a proto vytváří velké množství plodů. Nasbírejte si lesklé kaštany z jírovce maďalu, které můžete využít při výrobě zvířátek s dětmi, k tvorbě girland nebo si je naaranžujte do misky. Malé ježky připomínají plody kaštanovníku setého, které jsou zprvu zelené a tím, jak postupně sesychají, hnědnou a vydrží měsíce. Nádherné jsou oříšky z lísky turecké, schované v nápadných punčoškách, i po opadu zůstávají ve shlucích. Jádra ořešáku královského s chutí snězte, třeba s medem, ale skořápky, pokud je nožem oddělíte od sebe, uschovejte na dobu adventu, budou se hodit k výrobě lodiček nebo k ozdobení adventního věnce.

Nezapomínejte ani na klasiku – žaludy nebo bukvice. Protáhlé lusky dřezovce trojtrnného jsou výrazně vínové, zatímco lusky vistárie čínské jsou plstnaté. Tmavé a štíhlé, ale jedovaté jsou lusky štědřence odvislého. Nezapomeňte ani na klokočí schované v nafouklých měchýřcích.

Dýně nesmí chybět


Pro podzimní dekorace jsou dýně jedním z typických prvků. V tomto ročním období dozrávají a je možné je využít nejen k jídlu, ale také k dekorování. Pokud nemáte k dispozici dýně ze zahrádky, ať už ty gigantických rozměrů, či třeba menší okrasné odrůdy, není vůbec problém pořídit dekorativní dýně. Ty jsou k dostání v mnoha krásných provedeních, samostatně či v kombinaci s jinými doplňky.

Listy


Barevné listy rozličných tvarů můžete využít k tvorbě girland, z javorových listů se dají vytvořit růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar, ty nejkrásnější listy můžeme vylisovat a zalaminovat. Mezi nejkrásnější patří listy japonských a dlanitolistých javorů, škumpy ocetné a jasanů.

Květy


I na podzim najdeme v přírodě spoustu kvetoucích rostlin, a to nejen na zahradě, ale i v přírodě. Ve váze vypadají nádherně květy podzimních aster – hvězdnic, třapatek nebo zlatobýlů. Nejvýraznější jsou ale zářivě červené lampionky mochyně židovské, které si můžeme usušit. Nezapomínejte ani na okrasné trávy. Podzimní klasikou jsou jiřiny, hodí se k tvorbě vypichovaných misek, ikeban i klasických kytic.

Mezi oblíbené materiály, ze kterých lze zhotovit podzimní dekorace na stůl nebo za okno, patří jeřabiny, ale také šišky.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Tech

Izraelská technologie má být schopná na Měsíci vyrábět kyslík

Dům a zahrada

Jak rekultivovat zahradu po přívalových deštích a záplavách

Zavřít reklamu