Vyrobte si strašáka do pole

 Exterier 
08. října 2016 23:23 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pole veselých strašáků. Internet
Původně se strašáci stavěli kvůli nenasytnému ptactvu, které rádo ochutnává setbu i plody. Obelstít se sice nenechá každý špaček, kolem jdoucím však strašák pozvedne náladu do jednoho.
Stylizované postavy - strašáky chránící úrodu - znají lidé po celém světě. Na jeho výrobu budete potřebovat: - nylonové punčochy - starou košili a kalhoty - zbytky textilií na uši, oči, nos a ústa - provaz na vlasy - klobouk či nějakou pokrývku hlavy - papír nebo seno jako výplň - lepidlo, nůžky, případně provázky

Postup:


Nejtěžší je vytvořit hlavu, ale pokud znáte správný fígl, zvládnete to bez problémů. Vezměte punčocháče a na místech, kde začínají nohavičky, udělejte uzly. Horní část potom vyplňte papírem nebo senem (seno je lepší) a nakonec úplně nahoře opět vytvořte uzel.

Na hlavu, která tímto postupem vznikla, přilepte ze zbytků textilu vystřižené uši, oči, nos i ústa a z provazu nastříhané vlasy. Jestliže nemáte dost času nebo výtvarného talentu a chcete si usnadnit práci, jako obličej použijte masku, která se dá koupit v papírnictví.

Poté vycpěte košili a kalhoty. Použijete-li k tomu papír, rukávy i nohavice uzavřete uzlem. Pokud pracujete se senem, nechte je z těchto otvorů vyčuhovat ven – nevypadne a bude vypadat jako ruce a nohy.

Na otvor košile určený pro krk položte vycpanou hlavu tak, abyste mohli jednu nohavici punčošek provléknout pod košilí zepředu a druhou zezadu. Nohavice punčošek přivažte k poutkům na pasu u kalhot.

Chcete-li, strašáka obujte. Poté ho postavte na vybrané místo, na hlavu mu dejte klobouk či jinou pokrývku hlavy a libovolně ho dozdobte.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu