Vyrobte si strašáka do pole

 Exterier 
08. října 2016 23:23 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pole veselých strašáků. Internet
Původně se strašáci stavěli kvůli nenasytnému ptactvu, které rádo ochutnává setbu i plody. Obelstít se sice nenechá každý špaček, kolem jdoucím však strašák pozvedne náladu do jednoho.
Stylizované postavy - strašáky chránící úrodu - znají lidé po celém světě. Na jeho výrobu budete potřebovat: - nylonové punčochy - starou košili a kalhoty - zbytky textilií na uši, oči, nos a ústa - provaz na vlasy - klobouk či nějakou pokrývku hlavy - papír nebo seno jako výplň - lepidlo, nůžky, případně provázky

Postup:


Nejtěžší je vytvořit hlavu, ale pokud znáte správný fígl, zvládnete to bez problémů. Vezměte punčocháče a na místech, kde začínají nohavičky, udělejte uzly. Horní část potom vyplňte papírem nebo senem (seno je lepší) a nakonec úplně nahoře opět vytvořte uzel.

Na hlavu, která tímto postupem vznikla, přilepte ze zbytků textilu vystřižené uši, oči, nos i ústa a z provazu nastříhané vlasy. Jestliže nemáte dost času nebo výtvarného talentu a chcete si usnadnit práci, jako obličej použijte masku, která se dá koupit v papírnictví.

Poté vycpěte košili a kalhoty. Použijete-li k tomu papír, rukávy i nohavice uzavřete uzlem. Pokud pracujete se senem, nechte je z těchto otvorů vyčuhovat ven – nevypadne a bude vypadat jako ruce a nohy.

Na otvor košile určený pro krk položte vycpanou hlavu tak, abyste mohli jednu nohavici punčošek provléknout pod košilí zepředu a druhou zezadu. Nohavice punčošek přivažte k poutkům na pasu u kalhot.

Chcete-li, strašáka obujte. Poté ho postavte na vybrané místo, na hlavu mu dejte klobouk či jinou pokrývku hlavy a libovolně ho dozdobte.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod